Ganyan ve iddaa bayilerinin faaliyetleri durduruldu

Kırklareli Valiliği, Coronavirüs önlemleri kapsamında ganyan bayii ve iddaa bayilerinin faaliyetlerinin durdurulduğunu duyurdu.

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında ganyan bayii ve iddaa bayilerinin faaliyetleri durduruldu. Konuyla ilgili olarak Kırklareli Valiliği’nden yapılan bilgilendirmede, “Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından PANDEMİ olarak nitelendirilen Coronavirüs (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 26. Maddesine göre toplanmış olup, adı geçen Kanunun 27. Maddesine istinaden, Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Ülkemizdeki at yarışları da durdurulmuş olmasına rağmen, ganyan bayii ve iddaa bayilerinin beraber yürütüldüğü ganyan bayileri olarak tabir edilen bazı mekânların hala açık olduğu ve yurtdışındaki at yarışları üzerinden bahis oynatıldığı görülmüş ve buralarda vatandaşlarımızın toplanmasına sebep olunduğu anlaşıldığından, halk sağlığını korumak için bahsedilen mekânların faaliyetlerinin geçici olarak durdurulmasına; oy birliği ile karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyulur.” denildi.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. yeni dünyada yerleri yok 26 Mart 2020 Perşembe 18:00:07

    Hepsi topluca beşeriyet ailesinden tardedilip korkunç sürgün alem ve planetlerine gönderilecekler listesindedirler kumar baronları da.