Evlad-ı Fatihan Yurdu Kudüs’ü selamladı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Evlad-ı Fatihan Yurdunda kalan öğrenciler, İsrail’in Kudüs’ü başkent yapmak istemesine büyükelçiliğini buraya taşıyarak destek veren ABD ve İsrail yönetimine tepkisini yurt ışıkları ile verdi. Tepkilerini ve Kudüs’e selamlarını yurdun ışıklarını “Kudüs” yazacak şekilde açarak gösteren öğrenciler daha öncede Afrin’deki askerlerimize aynı yöntemle selam göndermişti.
Kırklareli Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Evlad-ı Fatihan Yurdu’nda kalan öğrenciler, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını, ABD’nin Kudüs’ü başkent yapmak isteyen İsrail yönetimine desteğini protesto etmek ve kınamak amacıyla yurt binasının ışıkları ile Kudüs yazdılar.
Kırklareli Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Evlad-ı Fatihan Yurdunda kalan öğrenciler, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto etti. Gerçekleşen protesto ile ilgili açıklamada bulunan KYK Müdürü Veli Şen Kudüs'te yaşanan katliamın tüm İslam alemini rahatsız ettiğini dile getirerek, tüm Türkiye'nin Kudüs'ün arkasında olduğunu belirtti. Şen, “Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü olarak Kudüs için ayaktayız. Kudüs’te yaşanan insanlık dışı faaliyetler ve eylemler İslam alemi olarak, Türkiye olarak bizleri ciddi şekilde rahatsız etmektedir. Biz Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü olarak ve Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüzün projelendirdiği böyle bir çalışmada bulunmaktan dolayı iftar ediyoruz. Bizim gençlerimiz Evlad-ı Fatihan Yurdunda binalarımızı Kudüs yazıları ile aydınlatarak bütün Türkiye’ye ciddi bir mesaj verdiler. Kudüs’te yaşayan mazlum Filistin toplumunun arkalarında olduklarını hepimize gösterdiler. Çok teşekkür ediyorum bu mesajı bize verdikleri için genç kardeşlerimizin” dedi.  

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Hünkar Hacı Bektaş Veli söyledi ki; 25 Mayıs 2018 Cuma 15:10:04

    Hararet nardadır sacta değildir Keramet baştadır tacda değildir Her ne arar isen kendinde ara Kudüste Mekkede Hacda değildir

  2. türk ve arap dünya görüşleri farkı 25 Mayıs 2018 Cuma 20:47:27

    Horasan'ı ziyaret eden arap ulemaya dünya görüşlerini soran Horasan türk erenleri arapların "biz bulunca yeriz bulamayınca şükrederiz" sözleri üzerine "onu bizim Horasan köpekleri de yaparlar; biz ise bulunca dağıtırız bulamayınca şükrederiz" yanıtını verirler.

  3. Yunus Emre velicesi 03 Haziran 2018 Pazar 00:59:11

    Sular hep aktı geçti Kurudu vakti geçti Nice han nice sultan Tahtı bıraktı geçti Dünya bir penceredir Her gelen baktı geçti