Eşli Dans Topluluğu derslerine başladı

Kırklareli Üniversitesi Eşli Latin Dansları Topluluğu 2019-2020 eğitim öğretim yılı derslerine 5-6 Ekim tarihlerinde gerçekleştirdiği ilk derslerle başladı. Dansın büyülü dünyasına ilk adımların atıldığı derslere yoğun katılım oldu. Derslerin ardından etkinliklerine de 12 Ekim tarihinde düzenlenecek olan dans gecesi ile başlayacak olan topluluk bu yıl her hafta organize edeceği dans geceleri ve ortaya koyacağı gösterilerle adından sıkça söz ettirecek.

Salsa, Bachata ve Tango dersleriyle yıl boyunca üyelerine hem öğreten hem de eğlendiren topluluk, yeni eğitim yılına geçtiğimiz haftasonu başlayan orta seviye dersleriyle start vermişti.
Yeni öğrencileri topluluklarına kayıt ettirebilmek adına tanıtım çalışmalarını gerçekleştiren ekip, sosyal medya hesaplarından üyeler toplamaya devam ediyor.
“Önemli olan kişinin dansa
ilgisinin olup olmadığı”
Topluluğun Başkanı aynı zamanda salsa-bachata eğitmenliğini yapan İrem Büyük, topluluğa kayıt olmak için tek şartlarının Kırklareli Üniversitesi öğrencisi olmak olduğunu kaydetti.
Bu yılı güzel bir şekilde geçirmek istediklerini belirten Büyük, bu yıl hedeflerinin daha yüksek olduğunu kaydetti. Başkan Büyük, bu aşamadan sonra kayıt olan herkese dansı sevdirmek adına çabaladıklarını ifade ederek, “Birçok kişi bize ben yapamam daha önce dans etmedim gibi sözlerle geliyorlar. Bunlar önemli değil çünkü bizler en başından adım seviyesinden itibaren her şeyi öğretiyoruz. Önemli olan kişinin dansa ilgisinin olup olmadığı. Kulübümüzün sloganında da belirttiğimiz gibi “Hissedebilen herkes dans edebilir” bu yüzden hissedebilen herkesi bize katılmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.
“Bu yıl dans gecelerini düzenli hale getireceğiz”
Bu yıl daha kaliteli gösteriler çıkarmanın en büyük hedefleri olduğundan söz eden İrem Büyük, bu gösteriler için yılbaşından itibaren çalışacaklarını söyledi. Dans gecelerini de çeşitlendirmek istediklerini vurgulayan Büyük, “Bu yıl elimizden geldiği her fırsatta dans gecesi organize etmek istiyoruz. Geçen yıl 2 haftada 1 kez olmak üzere geceler gerçekleştirmiştik, bu yıl ise her hafta düzenli olarak dans gecesi gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.
İlk dans gecesi 12 Ekim’de
İlk dans gecelerini 12 Ekim Cumartesi günü yapacaklarını ifade eden Başkan Büyük, dans gecesinde 1 kadın ve 1 erkek üyeye dans ayakkabısı hediye edeceklerini söyledi.
Latin dans gecelerini de Kırklareli’nde yaymayı amaçladıklarından bahseden eğitmen Büyük, dans geceleri sayesinde öğrencilerin hem öğrendiklerini pratik yaptıklarını hem de eğlendiklerinden bahsetti. Kırklareli’nde yerleşmiş bir Latin Dansı ve Latin Dans Gecesi kültürü olmadığı dile getirerek, amaçlarının bu kültürü Kırklareli’ne kazandırmak ve Latin Dansının alternatif bir eğlence olarak yer etmesi olduğunu söyledi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol