Esen; “Gönüllü kuruluşlar ile Belediyeler işbirliği yapmak zorundalar”

Sokak Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Seyhan Esen, Eylül ayında Kırklareli Belediyesi Hayvan barınağına tedavi amaçlı teslim edilen bir sokak köpeğinin kaybolduğunu belirterek, yetkililerden bu konuda ilgi ve hassasiyet beklediğini söyledi.

Sokak Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Seyhan Esen, gazetemize kayıp bir sokak köpeği ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 21 Eylül tarihinde ayağı topallayan bir sokak köpeğini Kırklareli Belediyesi’nin Hayvan Barınağına teslim ettiğini, daha sonra hayvanın kısırlaştırılmasına rağmen hala sokağa salınmadığı için tepki gösterdiğini ifade eden Esen; “Geçen hafta Hayvan Barınağına gittim. “Neden hala burada tutuyorsunuz?” diye sordum. Sonra saldık dediler. Ama şu anda hayvandan bir iz yok. Sokak köpeği kayıp. Bundan kim sorumlu? Buradan tekrar hatırlatıyorum; Hayvanları Koruma Kanunu Madde7-1’e göre; Belediyeler, gönüllü kuruluşlar ile işbirliği yapmak zorundalar” dedi. (F.Kurtbayram)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. aşamalardır evrim 26 Ekim 2022 Çarşamba 19:08:34

    Köpekler kediler atlar filler arslanlar vb. milyonlarca yıllık hayvan-insan arası evreyi "bir yerlerde" tamamlayıp bir planette ilkel beşeri düzeyden insan evrimine geçecek ilerleyeceklerdir o yüzden hayvan deyip geçmeyin geleceğin insanlarına

  2. Hz. Mevlana: "Ben de cansız varlıkken öldüm yetişip bitki oldum bitkiyken öldüm hayvan suretinde tezahür ettim hayvanlıktan geçip öldüm insan oldum öyleyse ölmekten korkmak niye hiç daha kötüye dönüştüğüm alçaldığım oldu mu?"