“Engelli ve eski hükümlülere destek için başvurular başladı”

Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Aytaç Babalıoğullu engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere verilecek destek için yeni dönem başvuru süresinin başladığını açıkladı. Bu çerçevede engelli hibe desteği başvuruları 3 Aralık 2021 tarihi saat 23:59’a kadar, eski hükümlü hibe desteği başvuruları ise 3 Aralık 2021 tarihi mesai bitimine kadar yapılabilecek. 

Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Aytaç Babalıoğullu, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan; engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere verilecek destek için yeni dönem başvuru süresinin başladığını açıkladı.
“Son başvuru tarihi 3 Aralık 2021”
Aytaç Babalıoğullu engelli hibe desteği başvurularının 3 Aralık 2021 tarihi saat 23:59’a kadar, eski hükümlü hibe desteği başvurularının ise 3 Aralık 2021 tarihi mesai bitimine kadar yapılabileceğini belirtti. Babalıoğullu, kendi işini kurmak isteyen engellilerin ve eski hükümlülerin 2022/1. dönem başvurularını kurumumuz web sayfasında "duyurular" bölümünde ‘’ 2022/1. Dönemine İlişkin Engelli ve Eski Hükümlü Proje Başvuruları Başladı!’’ başlığı altında yayınlanan "Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Desteği Başvuru Rehberleri’’ doğrultusunda;
“Engelli Hibe Desteği’’ proje başvurularının e-Devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden online; engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumlarının hazırladıkları projelerini 3 Aralık 2021 tarihi mesai saati bitimine kadar bulundukları illerdeki İŞKUR İl Müdürlüklerimize bir (1) asıl, bir (1) kopya olmak üzere elden veya posta yoluyla teslim edebileceklerini ve kendi işini kurmak isteyen eski hükümlülerin projelerini belirtilen tarihe kadar Adalet Bakanlığının ilgili birimleri (denetimli serbestlik müdürlükleri, koruma kurulları gibi) aracılığı ile yine bulundukları illerdeki İŞKUR İl Müdürlüklerine iletmesi gerektiğini ifade etti. Babalıoğullu, ayrıca engellilerin ve eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik proje hazırlama süreciyle alakalı soruları için Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ve Hizmet Merkezleriyle iletişime geçerek bu hususta destek alabileceklerini ekledi.  (S.Ünver) 

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol