“En kötü durumdaki 5 ilden biriyiz”

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, İl Genel Meclisi’ne yaptığı ziyarette, kovid 19 pandemisi açısından Türkiye’deki ilk beş il arasında yeraldığımızı belirterek, “Şu anda en kötü ilk beş ilden birisiyiz. Bu hafta belki ilk 1’e çıkabilir, Türkiye’deki en kötü il olabiliriz. Biz bununla ilgili olarak ta sürekli uyarılarımızı yapıyoruz” dedi. 

İl Genel Meclis Toplantısına katılan Kırklareli Valisi Osman Bilgin, koronavirüsle mücadele konusunda vatandaşları ve Meclis üyelerini tedbirlere azami seviyede uymaya davet etti. Kırklareli’nin şu anda salgının pik yaptığı Kasım ayındaki seviyelerine tekrar ulaştığını ifade eden Bilgin, daha önce pandeminin en düşük seviyelerde seyrettiği Çanakkale, Kırklareli, Balıkesir, Tekirdağ, Edirne gibi illerin artık en kötü iller arasında olduğunu, ilimiz Kırklareli’nin de koronivürüsün en yoğun görüldüğü ilk beş il arasına çıktığını söyledi. Bu hafta içinde bu oranın daha da yükselerek Kırklareli’nin belki de Türkiye genelinde salgının en yoğun olduğu ilk il olabileceğini dile getiren Bilgin, Ramazan ayında da faaliyetlerin tamamen yasaklanmasının söz konusu olabileceğini kaydetti. 

Kırklareli İl Genel Meclisi’nin 5 Nisan 2021 tarihli oturumuna katılan Vali Osman Bilgin, tekrar Başkanlığa seçilen Meclis Başkanı Aydın Karakoç’a ve çeşitli görevlere seçilen Meclis Üyelerine görevlerinde başarılar dileyerek tebrik etti. Meclis toplantısı öncesi ziyaretini gerçekleştiren Vali Bilgin’i karşılayan Meclis Başkanı Aydın Karakoç, “Sayın Valim Meclisimize yaptığınız bu katılım bizleri onurlandırdı. Meclisimizin adına sizlere hoş geldiniz diyorum. Meclis çalışmalarımız devam ediyor. Komisyonlarımızı seçtik, Başkanımızı seçtik önümüze bakıyoruz artık” diyerek kendilerini Mecliste görmekten memnun olduğunu ifade etti.
Ardından Konuşan Kırklareli Valisi Osman Bilgin, seçimlerde yeniden görev alanlar ile ikinci Başkanlık dönemini yapan Karakoç’u tebrik etti. Bilgin, “Meclis Başkanlığı seçiminiz hayırlı olsun. Ayrıca diğer seçimleri de yapmışsınız. Başta Meclis Başkanlığı olmak üzere diğer yapılan seçimlerde görev alan arkadaşlarıma görevlerinde başarılar diliyorum. Öncelikle hepinizi selamlıyorum. Haftanın hepimize hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
Bu hafta belki ilk 1’e çıkabilir
Konuşmasının devamında kovid 19 pandemisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Osman Bilgin şunları söşledi; “Şu anda son dönemde hakikaten sıkıntılı bir süreçte olduğumuzu görüyoruz. İlimiz açısından da bundan önceki pik noktası olan Kasım ayıyla da hemen hemen aynı seviyelere geldiğimizi belirtmek istiyorum. Şu anda özellikle le bölge illeri olarak Çanakkale, Kırklareli, Balıkesir, Tekirdağ, Edirne gibi iller daha önce Türkiye’de en iyi durumda olan illerdi. Şu anda ise en kötü ilk beş ilden birisiyiz. Bu hafta belki ilk 1’e çıkabilir, Türkiye’deki en kötü il olabiliriz. Biz bununla ilgili olarak ta sürekli uyarılarımızı yapıyoruz. Uyarılarımız bazen yanlış ta anlaşılabiliyor ama şunu söyleyeyim bu yaşam ve hayat hepimizin yaşamı. Hepimiz burada yaşıyoruz. Tedbirleri en üst düzeyde almak çok büyük önem arz ediyor diye düşünüyorum.”
Ramazan ayında
yasaklar gelebilir
“Hatta bana göre Ramazan ayında komple faaliyetleri yasaklamalıyız diye düşünüyorum. O şekilde tedbir almazsak vakaların kontrolü noktasında uzun süreceğini şimdiden söylemek istiyorum. Çünkü insanlar çok rahatladı. Süreci iyi anlamıyoruz veya anlayamıyoruz. Bu biraz da işin zorluğundan kaynaklanıyor. İnsanlar için hakikaten zor bir süreç. O kadar zorluğun içerisinde bu mücadeleyi başarıya ulaştırmamız da çeşitli zorluklar doğuruyor. Bana göre artık Meclis toplantıları gibi toplantıların da artık 1 ay kadar ertelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Henüz Bakanlığın aldığı bir karar yok ama en azından toplantılarını en hızlı şekilde yaparak bitirmenizi tavsiye ediyorum.” (H.M.Taner)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol