“Emniyet ve jandarmada yeni bir dönem başlıyor”

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı'nca 81 ilde yeni döneme geçildi. Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Şube Müdürlüğü kuruldu. AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sosyal medyadan yaptığı paylaşımla yakında çalışmaların başlayacağını duyurduğunu ifade etti. 

AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı'nca 81 ilde yeni döneme geçildiğini ifade etti. Yeni dönemle birlikte Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Şube Müdürlüğü hayata geçirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Haziran ayında Kanal D'de yayınlanan 'Neler Oluyor Hayatta?' programına katılmış ve hayvan hakları ve onlar için kurulacak olan özel birim hakkında bilgi vermişti. Bakan Soylu, hayvan haklarıyla ilgili de, "Hem polis, hem jandarmada hayvan haklarını koruma birimleri oluşturuyoruz. Arkadaşlarımız 10 gündür buna çalışıyor.
Çok yakın bir zamanda polis merkezlerimizde de bu konuda da çok önemli bir adım atacağız. Çok ihbar geliyor bana. Tüm bunları ortadan kaldırabilecek, anı anına takip edilecek emniyet ve jandarmada bir birim oluşturuyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol