"El ele vererek ilimizin sorunlarını, eksiklerini çözeceğiz"

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, 05 Kasım 2019 Salı günü İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleşen Kırklareli İl Genel Meclisi Kasım Ayı Toplantısı 2. Birleşimine katıldı. İlimizde yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar hakkında görüşülen toplantıda Vali Bilgin, Organize Sanayi Bölgesinden başlayıp Vize İlçesi Çakıllı Beldesine kadar duble yol yapımı için ihalenin 9 Kasım'da yapılacağı müjdesini verdi.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin; "İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi Cumhuriyet tarihimizde önemli bir yeri olan, ilimize, ülkemizin diğer yörelerinde, köylerin altapı hizmetlerinde, su, yol ve benzeri hizmetlerde, aynı zamanda ilçelerimizde, merkezimizde okul, sağlık hizmetleri yapımında, kısaca tüm hizmetlerin yapımında sorumluluklar almış bir kurumdur. 

Halkımızın doğrudan seçtiği Meclis yapısıyla hem demokrasiye daha uygun hizmet veriyor, hem de vatandaşın bire bir temsilcileriyle irtibat kurarak, İldeki yöneticilerle iletişim kurarak, vatandaşın bizzat ayağına hizmet getirmesine vesile oluyor. Aynı zamanda vatandaşların sorunlarının dinlenmesi ve sosyal ilişkilerin kurunması açısından da çok ciddi yararı olan bir kurum.
Seçimlerin ardından sizlerle buluşmak, hasbihal etmek maksadıyla bugün buradayız. Artık sonbahar mevsimine girdiğimiz şu dönemde, çalışma sezonunu da kapatmış bulunmaktayız. Bu çerçevede çalışmalarınızdan ötürü önceki ve mevcut meclis üyesi arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Yapılan çalışmalarımız neticesinde vatandaşlarımızın memnuniyetini aldık. Bunlar tek başına değil, hep birlikte olan şeylerdir. Bu bir ekip işidir. Yeni seçilmiş olan meclis üyesi arkadaşlarımız ilk bütçe yılını ve planlamasını yapacaklar. Dolayısıyla hem sorunların öğrenilmesinde, hem yatırımların planlanmasında daha donanımlı bir şekilde hazırlık yapacaksınız. Bu manada 2020 yılının hayırlara vesile olmasını, güzel hizmetler sunulmasını şimdiden diliyorum. Elbette siz burada, biz Valilik olarak vatandaşlarımızın taleplerini değerlendirerek hizmet noktasında en iyi sunmak gayreti içerisindeyiz. Bu manada sizler zaten özgür iradenizle Meclis olarak karar vereceksiniz. O yüzden bütçe belirlendikten sonra inşallah 2020 yılında alacağımız merkezi yönetim kaynakları ile birlikte yapılması gereken, eksik kalan alanlarda da birlikte, el ele vererek çözeceğiz. Bu konuda her zaman fikirlerinize açık olduğumu belirtmek istiyorum. Yeni yıl bütçemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Köy yolları altyapısına bakıldığında, Türkiye'deki en iyi altyapılardan birinin Kırklareli'nde olduğunu belirten Vali Bilgin, içme suyu ile ilgili olaraksa kaynak olarak değil ama nitelik ve kalite olarak sorunumuz olduğunu ifade etti. İlimizde çok ciddi yatırımların yapıldığını belirten Vali Bilgin, özellikle Dupnisa Mağarası ve Demirköy Dökümhanesinde gerçekleşen çalışmaların çok önemli olduğunu dile getirdi. Vali Bilgin, Organize Sanayi Bölgesinden başlayıp Vize İlçesi Çakıllı Beldesine kadar duble yol yapımı için ihalenin 9 Kasım'da yapılacağı müjdesini verdi.
Kırklareli Valisi Osman Bilgin daha sonra Meclis üyelerinin sorularını yanıtladı. Ardından Vali Bilgin iyi dilek temennileri ile Meclis üyelerine "iyi çalışmalar" dileyerek toplantı salonundan ayrıldı.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. haydi gerçekler meydanına 09 Kasım 2019 Cumartesi 20:34:27

    Yerel bir tv kanalında halkı karşısına oturup onların taleplerini eleştirilerini dinlemeye ve yorumlarına var mısınız?