Ekonomik ömrünü tamamlayan araçlar satışa çıkarılacak

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Kırklareli İl Özel İdaresi Makine Parkı’nda bulunan ekonomik ömrünü tamamlamış araçlar satışa çıkacağını ve yerine yeni araçların alınacağını söyledi. Kırklareli’nin 1980’li yıllardan kalma araçları kullanmasının şehre yakışmadığını belirten Vali Bilgin, konunun çözüleceğini ifade etti.
Kırklareli Valisi Osman Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında; Kırklareli İl Özel İdaresi Araç Parkı’nın yenilenmesi için ekonomik ömrünü tamamlayan araçların elden çıkarılacağının altını çizdi.
Mevcut makine ve araçların birçoğunun ekonomik ömürlerini tamamladıkları için yılın büyük bir kısmını tamirhanede geçirdiklerini belirten Vali Osman Bilgin; söz konusu araçların kesinlikle yenilenmesi gerektiğini dile getirdi.
"Bu makinalar iş yapmaktan ziyade
kendilerine parça masrafı çıkarıyor”
Vali Bilgin; "Bu makinalar iş yapmaktan ziyade kendilerine parça masrafı çıkaran, bozulma imkanı olan, 25 işgünü iş yapılması gerekirken bu makinalarla belki de 10 gün iş yapılabiliyor ve bu anlamda çok ciddi sıkıntı yaşıyoruz. Bununla ilgili Maliye Bakanlığı'ndan ödenek aktarımı ile bu makinaların tümünü yenilemek istiyoruz. Söz konusu maddeyi bugün mecliste görüşeceksiniz. Kırklareli gibi bir ilimize 1980'li yıllardan kalma makinalarla iş yapmak yakışmıyor. Bu suistimale de imkan tanıyor. Çünkü işçinin çalışma performansını düşürüyor, kontrolü zayıflatıyor, verimi düşürüyor, yedek parça ile ilgili giderleri arttırıyor, kazaya sebebiyet veriyor. Dolayısıyla bu konuda mutlaka önlemler almanız gerekiyor" ifadelerini kullandı.
“Araç parkımızı yenileyip,
ekonomik
ömrünü dolduran araçlarımızı elden
çıkarmayı planladık”
Vatandaşlara hizmetin etkin bir şekilde ulaştırılması için tüm çalışmaları yapacaklarını söyleyen Vali Bilgin; “Mevcutta bulunan iş makinelerimiz ve diğer araçlarımız oldukça eskimiş. Bu yüzden sürekli arızalar meydana geliyor. İl Özel İdaremizin sorumluluk alanında bulunan iş ve işlemlerin sağlıklı yürütülebilmesi için çaba göstereceğiz.
Araç parkımızı yenileyip, ekonomik ömrünü dolduran araçlarımızı elden çıkarmayı planladık. Vatandaşlarımıza hizmetin seri ve etkin bir şekilde gerçekleşmesi için var gücümüzle çalışıp, Kırklareli İl Özel İdaresi Makine Parkı’nda bulunan araçları yenileyeceğiz” dedi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol