Edirne genelinde kurulan 1039 sandıkta dün gün boyu seçim heyecanı yaşandı. Yapılan seçimler kapsamında Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yanı sıra 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri yapıldı. Bu kapsamda Edirne’yi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edecek 4 vekil de belirlenmiş oldu. Yapılan seçimler sonucunda Cumhuriyet Halk Partisinden Ediz Ün ve Ahmet Baran Yazgan, İYİ Parti’den Prof. Dr. Mehmet Akalın, AK Parti’den de ikinci defa Fatma Aksal Edirne’nin milletvekilleri olarak TBMM’ye girmeye hak kazandı. 2018 yılında yapılan genel seçimlerinde de Edirne’den vekil aritmetiği CHP 2, AK Parti 1 ve İYİ Parti 1 vekil olarak belirlenmişti.
28. Dönem Milletvekili Seçimleri ve Cumhurbaşkanı seçimleri münasebetiyle Türkiye sandık başına gitti. Şehrimizde de seçimi sabah 08.00’da başlayan ve saat 17.00’da sonra eren oy verme süreci sorunsuz bir şekilde tamamlandı. İlimiz genelinde toplam 1039 sandıkta 319 bin 723 seçmenimiz oy kullandı, seçimlerin huzur ve güven ortamı içerinde tamamlanması için 2080 kolluk personeli de görev yaptı. Seçimlerin ardından 28. Dönem Edirne Milletvekilleri de belirlendi. Sonuçlara göre Cumhuriyet Halk Partisinden Ediz Ün ve Ahmet Baran Yazgan, İYİ Parti’den Prof. Dr. Mehmet Akalın, AK Parti’den de ikinci defa Fatma Aksal 28. dönem milletvekilleri oldular. Partilerin oy oranları ise kesin olmayan sonuçlara göre Yüzde 39 CHP, Yüzde 23 AK Parti, Yüzde 20,5 İYİ Parti, Yüzde 7,5 MHP, Yüzde 1,7 Yeşil Sol Parti (ve diğer) olarak belirlendi.
Yorum Yazın
NE ARAMIŞTINIZ ?
ÇOK OKUNANLAR
-
Kupa Canavarı Uzunköprü Masterler!
04 Tem 2024 -
Uzunköprü’de Böyleleri Barınmamalı! Ay Yıldızla Zorunuz Ne?
27 Haz 2024 -
Çocuklarıyla girdikleri sınavda üniversiteyi kazanan kadınlar mezuniyet sevinci yaşadı
30 Haz 2024 -
Hasatta sona yaklaşılan Trakya'da buğday üreticisi verimden memnun
02 Tem 2024 -
Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 5 zanlı yakalandı
18 Tem 2024 -
Tekirdağ'da plastik atık geri dönüşüm tesisinde çıkan yangın söndürüldü
18 Tem 2024
ÇOK YORUMLANANLAR
-
Köy Kanununa Günümüzde Kim Uyuyor? Kim Denetliyor?
27 Haz 2024 -
UZO Bir Kez Daha Uyardı, “Herkes Önlemlerini Alsın”
27 Haz 2024 -
Ayçiçekleri Yağmur Bekliyor
27 Haz 2024 -
Edirne'de "dur" ihtarına uymayan alkollü ve ehliyetsiz sürücü kovalamaca sonucu yakalandı
27 Haz 2024 -
Uzunköprü’de Böyleleri Barınmamalı! Ay Yıldızla Zorunuz Ne?
27 Haz 2024 -
Kahraman Şehidimiz Doğduğu Köyde Anıldı
27 Haz 2024
Son Yorumlar
- Halil Sert son yolculuguna ugurlandi: Çok çok kıymetli bir insandı ve Çok başarılı bir müdürüydü keskin nişancıydı. Allah gani gani rahmet...
- "Kırklareli için yolumuzda emin adımlarla yürüyoruz": Kesimoğlu geçen seçimde haksızlığa uğrayıp bağımsız olunca oyumu ona vermiştim. Bu defa sen hem de ...
- Aday Dermenci, partililerle kahvaltıda bir araya geldi : Hayırlısı olsun inşallah kazanırsın ...
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol