Edirne Turizm Rotaları mobil uygulaması kullanıma hazır

Trakya Kalkınma Ajansı desteği, Kırklareli
Üniversitesi koordinasyonunda Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin kültür ve turizm müdürlükleri, üniversiteleri, belediyeleri ve Trakya Turizm
İşletmecileri Derneği ortaklığıyla yürütülen proje kapsamında oluşturulan “Trakya Turizm Rotası”internet sitesi yayınının ardından “Edirne Turizm Rotaları” mobil cihazlarda da erişime açıldı.

Edirne Turizm Rotaları mobil uygulaması hakkında bir açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin şunlara değindi: ‘’Mobil cihazların kullanımının yaygınlaşması ile bilgiye erişimde kolaylaştı. Bu anlamda turizm öğelerinin tanıtımı noktasında mobil uygulamaya geçilmesi elzem hale geldi. Daha evvel hayata geçirdiğimiz “Rotamız Trakya” projesi sayesinde ziyaretçiler internet üzerinden yayınlara ulaşabiliyor.İlk etapta Edirne özelinde hazırlamış olduğumuz mobil uygulamanın Edirne’nin tarihi, turistik ve gastronomi öğelerinin tanıtımı açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum.
Dört dilde hizmet veren bu uygulama sayesinde daha geniş kitlelere daha hızlı şekilde ulaşabileceğiz.İnşallah ilerleyen süreçte de Kırklareli ve Tekirdağ içinde aynı uygulamayı kullanıcıların hizmetine sunacağız. Ben bu vesile projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.’’
Hazırlanan mobil uygulama ile Edirne ilindeki Turizm değerleri doğa, tarih, inanç ve lezzet rotaları altında ziyaretçilere sunuluyor.
Uygulama sayesinde ziyaretçiler, Edirne’de yer alan turizm ve kültürel değerler hakkında detaylı bilgi alabilecek ve noktalara kolaylıkla ulaşabilecek.
Mobil uygulamanın daha geniş kitlelere ulaşabilmesi amacıyla bu uygulama dört farklı dilde (Türkçe, İngilizce, Yunanca, Bulgarca), en çok kullanılan mobil platformlarda çalışacak şekilde sesli ve görsel yönlendirme desteği ve ulaşım araçları seçenekleriyle hazırlanmıştır.

Yorum Yazın

1 Defa Yorum Yapılmış.

  1. daha iyi olmalıydı 25 Ağustos 2017 Cuma 16:09:09

    bahsedilen web sitesi çok kötü olmuş. içerik zayıf web sitesi geç açılıyor ve fotoğraflara yapılan müdahaleler çok saçma. o kadar destek alarak bu kadar kötü web sitesi yapılır mı ?