EMITT 2019’a katılma kararı verildi

Tekirdağ’da gerçekleşen TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı’nda bu yıl katılınan EMITT fuarına 2019 yılında da katılma kararı alındı

Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi başkanlığında yapılan toplantıya Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Edirne Valisi Günay Özdemir, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, Kırklareli İl Genel Meclis Başkanı Saffet Üresin, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin katıldı.

Bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesinin ardından Ajans Yönetim Kurulu toplantısı Genel Sekreter Mahmut Şahin’in gündemi arz etmesiyle başladı. Trakya Bölgesi Süt ve Süt Ürünleri İmalat Sektörü için Yeni İş Modeli Araştırılması ve Geliştirilmesi Çalışması hakkında katılımcılara bilgi verildi. Trakya Bölgesi’nde lavanta yetiştiriciliğinin ele alındığı kısımdan sonra EMITT 2019’a katılım sağlanması konusu yönetim kurulunca karara bağlandı. Dilek ve temennilerin iletilmesinin ardından toplantı sona erdi.
EMITT’te 2018 yılı Trakya adına verimli geçti
Bu yılki EMITT fuarı hakkında Trakya Kalkınma Ajansı’nın verdiği bilgilere göre; Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan, turizm sektörü temsilcilerini bir araya getiren EMITT 2018 Uluslararası Turizm Fuarı 25-28 Ocak 2018 tarihlerinde TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. EMITT’e, Hindistan, Endonezya, Filipinler, Rusya, Balkan Ülkeleri ve İtalya olmak üzere 108 ülkeden 4500 tur operatörü arasından seçilerek davet edilen 650’si katıldı.
EMITT 2018 Fuarı katılımıyla ilgili olarak açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin şu ifadeleri kullandı: “ Son yıllarda ilerleme kaydeden ülke turizmi 50 milyon turist ve 50 milyar USD hedefine doğru ilerliyor. Kimi zaman yol kazaları olsa da iç ve dış turizmde pazar oldukça büyüdü. Biz de Trakya olarak bu pazardan daha fazla pay almak amacındayız. Ajansımız üç yıldır profesyonelleri öne çıkaran bir konseptle EMITT’e katılıyor. Geçtiğimiz yıllarda iller standında tüm Trakya’yı temsil ediyorduk. Bu yıl da Trakya’da faaliyet gösteren tur operatörleri ve otellerle 5’nci salonda yer aldık. Bu yıl Edirne ili tek başına bir stantta tanıtım yapmak istedi, biz de bunu anlayışla karşıladık ve kendilerine ayrı bir stant ve yer tahsis ettik. Tekirdağ ve Kırklareli illeri bir arada tanıtım yaptı. Turizm işletme belgeli otellerimizi, Trakya’da faaliyet gösteren tüm tur operatörlerini ve acenteleri EMITT Fuarı’na davet ettik. Amacımız sektör temsilcilerinin iş bağlantıları kurmalarına uygun bir zemin oluşturmaktı.
Davetimize yanıt veren 12 otel ve tur şirketiyle fuara katıldık. Fuarda firmalarımızın yaptı ikili iş görüşmelerinden güzel sonuçlar aldık ve fuarın bölgemizin ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımına katkı sağladığına inanıyorum.” (Trakya Kalkınma Ajansı)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol