"Dumpuhınar’ın Sakarya’nın anlamı neyse Afrin’in, Münbiç’in anlamı da odur."

Türk ordusunun Afrin’de Elbab’da verdiği mücadeleye ilişkin bir açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Kırklareli Şube Başkanı Mehmet Kızılay, “Yüzyıllardan beri Doğu'nun kaynaklarına göz diken emperyalistlerin hedef tahtasındaki ülkemiz, bir büyük saldırı ile daha karşı karşıyadır” dedi. 

Yaklaşık 30 yıldır, yavaş yavaş, merhale merhale yurdu kuşatan şer güçlerinin, maşa olarak kullandıkları terör örgütleri yoluyla Türk milletini yıpratmaya, zayıflatmaya ve son olarak darbe girişimi ile yok etmek ve bu milleti tarih sahnesinden silmek üzere ortaya koydukları planlarını devreye soktuklarını belirten Türk Eğitim-Sen Kırklareli Şube Başkanı Mehmet Kızılay; Sakarya’nın, Dumlupınar’ın, İnönü’nün anlamı neyse Afrin’in, Münbiç’in, Sincar’ın ve Kandil’in de anlamının o olduğunu söyledi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de gerçekleştirdiği operasyonla ilgili bir açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Kırklareli Şube Başkanı Mehmet Kızılay, “Milletimiz ve binlerce yıldır sayısız şehidimizin kanıyla sulayarak vatan yaptığımız bu topraklar, hainlerin, bebek katili terör örgütlerinin, eli kanlı milletlerin yaktığı ateşle çepeçevre sarılmıştır. Bundan yüzyıl önce olduğu gibi bugün de milletimiz bir varoluş mücadelesi ile karşı karşıyadır. Yakın coğrafyamızda olup bitenlere bu gözle baktığımızda, asıl hedefin Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti olduğunu görmek çok da zor değildir. Kahraman Mehmetçiğimizin Afrin'de yürüttüğü bu harekât, Türk milleti üzerinden İslam'ı boğma amacındaki alçaklara karşı yapılan bir huruç harekatıdır. Nasıl ki, Kurtuluş Savaşı'nda Yunan kisvesi altında yedi düvelle savaştıysak bugün de YPG/PKK kılığına girmiş, yanı başımıza çöreklenmiş ve boğazımıza sarılmak için fırsat kollayan kahpe emperyalist güçlerle savaşmaktayız. Bu nedenle Sakarya, Dumlupınar, İnönü bizim için ne anlam ifade ediyorsa, El Bab, Afrin, Münbiç, Sincar ve Kandil de aynıdır. Bugün Mehmetçik cephede, Türk milletinin kaderini yeniden yazmakta, bu topraklar üzerinde yeşerecek fidanlar için gövdelerini Amerikan roketlerine, Alman anti tank füzelerine, Fransız mayınlarına siper
etmektedir. Teröristlerin ellerindeki silahlara baktığımızda, düşmanın kim olduğunu görüyoruz. Şundan eminiz ki, Allah'ın izni ile biz bu oyunu bozacak, bu kuşatmayı yaracak, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya, ensemizde boza pişirmeye, bizlere bedel ödetmeye çalışanlara hadlerini bildireceğiz” dedi.
“Bu bir vatan mücadelesidir”
Türkiye Kamu Sen’in 400 bin üyesi ile ordumuzun yanında olduğunu dile getiren Kızılay, “Bu bir namus mücadelesidir. Bu bir var oluş mücadelesidir. Bu bir Hak mücadelesidir. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak 400 bin üyemizle, duamızla, varlığımızla, ruhumuzla ve
bütün benliğimizle askerimizin yanındayız. Binlerce yıldır, varlık mücadelesi içinde vurula vurula, kınla kınla, eksile eksile bugünlere gelmiş, tarifsiz acılar çekerek, hesapsız bedeller ödeyerek bu toprakları yurt tutmuş bir milletin evlatlarıyız. Bu yolda yurdu yaşatmak için can veren, gelmiş geçmiş bütün kahramanlara Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Bilinsin ki, bundan sonra kimseye verilecek bir karış toprağımız yok. Ölmek var, dönmek yok. Allah var, gam yok. Bilinsin ki, bedeli ne olursa olsun Afrin emperyalistlere mezar olacak! Türk'e kefen biçenin ölümü korkunç olacaktır” diye konuştu.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol