“Devletimiz tarımsal üretimi arttırmak için tüm desteğini veriyor”

İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, Eskitaşlı köyünde üreticilere gerçekleştirdiği ziyaretinde; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarımı ve gıda üretimini stratejik alan olarak belirlediğini, devletimizin tarımsal üretimi arttırmak için bütün destekleri verdiğini dile getirdi.

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, Lüleburgaz’ın Eskitaşlı köyünde üreticiler ile bir araya geldi. Ziyarette bir televizyon kanalında yayınlanan asılsız haberler ile ilgili açıklamalarda bulunan Aksoy; üreticilere küresel iklim değişikliği ile ilgili ortaya çıkan sürecin devletimiz tarafından, ülkemizin bu süreçten en az düzeyde etkilenecek şekilde yönetildiğini belirtti.
Aksoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarımı ve gıda üretimini stratejik alan olarak belirlediğini, devletimizin tarımsal üretimi arttırmak için bütün destekleri verdiğini dile getirdi.
Kırklareli’nde yapılan barajların hizmete açıldığını ve yeni yapılan bütün barajların kapalı sulama sistemi ile sulama suyunu tarla parsellerinin yanına getirdiğini söyleyen Aksoy devlet destekli sulama sistemlerinde %50 hibe desteği verilmeye devam edildiğini kaydetti.
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekibi ile beraber arazi toplulaştırması konusunda bilgilendirmede bulunan İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy; arazi toplulaştırmasının amacının, çok parçalı parsel yapısından, birleştirilmiş parsel yapısına dönmek olduğunu, aynı zamanda toplulaştırma ile araziler arasındaki sınırların azalacağını, arazi toplulaştırması ile zaman, iş gücü, akaryakıt, tohum ve gübreden tasarruf sağlanarak, tarla sınırı, yol ve su haklarından kaynaklı arazi kayıpları azalacağını dile getirmesinin ardından DSİ Şube Müdürü Cemal Sarı toplulaştırma ile ilgili teknik süreçten ve işlemlerden bahsetti.
Son olarak bütün üreticilerimize kurumlarımızın kapısının açık olduğunu, ihtiyaç duydukları zaman randevu almadan gelip görüşebileceklerini söyleyen Aksoy; “Allah Üreticimizin emeğini korusun” temennilerini sundu. (F.Kurtbayram)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol