Dereköy Sınır Kapısına Turist Akını

Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Araştırma ve Değerlendirme Daire Başkanlığı Ocak-Nisan ayları arasında illere göre giriş yapan toplam ziyaretçi sayılarını açıkladı. Buna göre Kırklareli’nde Ocak-Nisan döneminde Dereköy Sınır Kapısı’nı kullanan turistlerin sayısı 87361 oldu.

Türkiye'ye gelen yabancı ziyaretçilerin sınır kapılarına bağlı olduğu iller ve taşıt araçlarının girişlerine göre açıklanan sayısal verilerde Kırklareli Dereköy Sınır Kapısı'na Nisan 2018' de kara yoluyla giriş yapan toplam yabancı ziyaretçi sayısı 36 167 olarak gerçekleşti.
Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Araştırma ve Değerlendirme Daire Başkanlığı’nın verilerine göre; Türkiye'ye kara yoluyla yurtiçi ve yurtdışı ikameti olarak Dereköy Sınır Kapısı’ndan geçiş yapan yabancı turist ve ziyaretçilerin aylara göre dağılımı; Ocak ayın da 3394, Şubat ayın da 2928, Mart ayın da 3336, Nisan ayın da 4843 olarak açıklandı. Ocak ayından Nisan ayına kadar ki süreçte Dereköy Sınır Kapısı’ndan geçiş yapan ziyaretçi ve turistlerin toplam sayısı ise 14501 olarak verildi.
Sınır Kapılarından yapılan geçişlerin değerlerinin verildiği bilgilerde Kırklareli Dereköy Sınır Kapısından Nisan ayında sadece kara yoluyla geçiş yapan toplam turist sayısı 87361 oldu.
Türkiye'den kara yoluyla yurt dışı ve yurtiçi ikameti olarak Dereköy Sınır Kapısı’ndan sadece kara yolu kullanarak çıkış yapan yabancı turist ve ziyaretçilerin aylara göre dağılımı ise şu şekilde; ocak ayında 3041, şubat ayında 2581, mart ayında 3434, Nisan ayında 5142 olarak verildi. Verilerde Kırklareli Demirköy Sınır Kapısı’ndan giriş yapan toplam ziyaretçi ve turist sayısı ise 14198 kişiyi bulduğu açıklandı.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol