Cumhuriyet’in 100. Yılına özel şiir ve öykü yarışmasında, ödüller sahiplerini buluyor

RUMELİ KADIN ve KIRKSEDER ortak organizasyonu, Kırklareli Üniversitesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ve Önadım Medya sponsorluğunda gerçekleşen şiir ve öykü yarışmasında ödüller tören ile sahiplerini buluyor.

30 Ekim 2023 Pazartesi saat 16.30’da Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda gerçekleşecek ödül töreninde, şiir ve öykü dalında dereceye giren isimler ödüllerine kavuşacak. Cumhuriyet’in 100. Yılı için düzenlenen ödüllü yarışmanın programında KIRKSEDER Başkanı Alaeddin İkican, İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli Şen ve ardından Kırklareli Valisi Birol Ekici’nin konuşmaları gerçekleşecek.Ödül TöreniŞiir ve Öykü dallarında dereceye giren yarışmacılara ödül ve plaket takdim edilmesinin ardından, şiir dalında mansiyon alan yarışmacıya ödül ve plaket takdim edilecek. Öykü dalında dereceye giren isimlere ödül ve plaketleri takdim edildikten sonra öykü dalında mansiyon alan 3 yarışmacıya ödül ve plaket takdim edilecek. Rumeli Kadın Platformu tarafından 3 yarışmacıya ödül verilmesinin ardından 1 yarışmacıya da Onur Ödülü takdim edilecek.Eserler seslendirilecek Ödül töreninin ardından dereceye giren eserler konuklara seslendirilecek. Birinci olan şiir ve öykü konuklar için seslendirilecek.
Ayrıca aynı gün saat 10.00 ile 17.00 saatleri arasında KIRKSEDER ve Onuncu Köyün Kalemleri Grubu şair ve yazarlarının kitap imzalama etkinliği gerçekleşecek.
Yarışma kapsamında dereceye giren isimler şu şekilde; Kırkseder Rumeli Kadın Uluslararası Öykü Yarışması'nın kazananları her biri alanında uzman isimlerde oluşan jüri tarafından yapılan toplantı sonucunda belirlendi. Yurt içi ve yurt dışından yoğun katılımın gerçekleştiği yarışmanın kazananları için; Rumeli Kadın özel ödülü, öykü, şiir ve her dal için mansiyon ödülleri kategorilerinde belirlendi. Kırklareli Üniversitesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür Müdürlüğü mensuplarının oluşturduğu jüri, kazanan öykü-şiir dalındaki yarışmacıları açıkladı. 30 Ekim 2023 tarihinde yapılacak ödül töreni ile yarışmanın taçlandırılacağı etkinlik Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda gerçekleşecek. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlama haftası etkinlikleri içerisinde yer alan Kırkseder ve Rumeli Kadın Platformu tarafından organize edilen şiir ve öykü yarışması edebiyat dünyası adına bir katılıma vesile oldu. Kırklareli'nde faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin sosyal faaliyetlerde, örnek bir organizasyon olarak yerini aldı.Ödül almaya hak kalan isimler ve eserler şu şekilde:Rumeli Kadın Özel Ödülü; Sümeyye Nur Ergin (Eser-Düğün) Rumuz (Zemher Dilhun), Atilla Çetintürk (Eser-Yarım) Rumuz (Ati), Fisun Suka (Eser-Sensizlik Çok Zormuş Baba) Rumuz (Soydaş).Onur Ödülü;Firdevs Büyükateş (Eser-Veda Yerine) Rumuz (Gece) Şiir Listesi;
1-İbrahim Şaşma (Eser-Buğulu Mürekkep) Rumuz (Azadem), 2-Muhammed Kürşathan İldemir (Eser-Rumeli Ana) Rumuz (Çakıllı Sevdası), 3-Hakan İlhan (Eser-Cumhuriyet Beyitleri) Rumuz (Kardelen). Mansiyon; Hikmet Elitaş (Eser-Feda Olsun Can Sana Al Bayrağıma) Rumuz (Hilal), Ercan Kaygas (Eser-Dudaklarında Eksik Harf) Rumuz (Eksik Harf), Abdullah Esat Köksal (Eser-Mapushana Ağası) Rumuz (Kehribar Tesbihi) Öykü Listesi; 1-İbrahim Şaşma (Eser-Hüdhüd Kuşları) Rumuz (Beyzadem), 2- Sedat Sayın (Eser-Cemal Süreyya) Rumuz (Yalnızlık Koridoru), 3-Engin Kükrer (Eser-Babam Gelince) Rumuz (Rüzgar). Mansiyon; Ebru Fidan Alpay (Eser-Dedemin Bakışı) Rumuz (Bulut), Abdullah Esat Köksal (Eser-Doksan Siperlik Bir Esef) Rumuz (Çavuş), Taner Tuncer (Eser-Kuş Avı) Rumuz (Kızan) (N.Şensöz)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol