“Cumhur ittifakı seçim ittifakı değil, milli şahlanışın ifadesidir”

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu dün Kırklareli’nde parti binasına bir ziyaret gerçekleştirdi.
Aksu yaptığı açıklamada; “Biz Cumhur ittifakını sadece bir seçim ittifakı olarak görmüyoruz. Sonuna kadar bu ittifaka bağlı kalacağımızı her zaman ifade ettik, etmeyi de sürdürüyoruz. Kuşkusuz Cumhur ittifakı, 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra meydana gelen siyasi değişimin bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Bir milli mutabakatın, milli dirilişin, milli şahlanışın tezahürü ve ifadesidir” dedi…

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu dün Kırklareli’nde partililer ile buluştu. Saat 17.30’da parti binasında gerçekleşen ziyarette; Kırklareli Cumhur ittifakı adayı Derya Bulut, İl Başkanı Şaban Savaşan, parti yönetimi, Ülkü Ocakları Başkanlığı ve yönetimi ile çok sayıda partili hazır bulundu. MHP İl Başkanı Şaban Savaşan yaptığı açıklamada; “Seçim çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Sahaya inmeden önce şu anda STK, oda ve idari mülki makam ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. 3 Mart Pazar günü de (yarın) kapalı spor salonunda proje tanıtım toplantımızı düzenleyeceğiz kapalı spor salonunda. Şimdiden tüm Kırklareli halkını bu önemli programa davet ediyoruz.

Sayın genel Başkanımıza da “hoş geldiniz, şeref verdiniz” diyorum” dedi.
Ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Aksu açıklamasında şunları kaydetti; “29 gün sonra bir mahalli idareler yerel seçimi yaşayacağız. Bu kapsamda bizler de seçim çalışmalarına devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti olarak büyükşehirlerimizde ve bazı illerimizde “Cumhur İttifakı” adı altındaki birliktelikle seçimlere gidiyoruz. Kırklareli de bu kapsamda Cumhur ittifakı ile seçime girdiğimiz yerlerden bir tanesi. Biz Cumhur ittifakını sadece bir seçim ittifakı olarak görmüyoruz. Sonuna kadar bu ittifaka bağlı kalacağımızı her zaman ifade ettik, etmeyi de sürdürüyoruz. Kuşkusuz Cumhur ittifakı, 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra meydana gelen siyasi değişimin bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Bir milli mutabakatın, milli dirilişin, milli şahlanışın tezahürü ve ifadesidir. Dolayısıyla sadece bir seçim ittifakı olarak görülmemelidir. Bir yanda Türkiye’nin hasımlarının sözcülüğünü yapanlar, bir yanda da bu ittifak gibi ülkemizi İstiklal içerisinde İstikbale götürmeye çabalayanlar yer almaktadır. Dolayısıyla biz seçimlere Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu şekilde bakıyoruz.
16 Nisan 2017’de yapılan bir anayasa değişikliği ile Türkiye parlamenter sistemden, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçmiştir. Türkiye’nin siyasi geçmişine baktığımızda, hep bir rejim tartışması, darbeler, muhtıralar baş göstermiş, son olarak da 15 Temmuz’da bir hain kalkışma yaşanmıştır. Ancak geldiğimiz noktada yapılan anayasa değişikliği ile yepyeni bir hükümet sistemine geçildi. İnanıyoruz ki bu sistem Türkiye’yi dünya ile rekabet edebilir, güçlü, kuvvetli bir devletin alt yapısını oluşturan bir sistemdir. Artık bu sistemden geriye dönüş yoktur. İnşallah aziz Türk Milletinin iradesiyle yürümeye devam edeceğiz. Dolayısıyla 31 Mart seçimleri bu sistemi göz önünde bulundurulduğunda, bir anlamda ülkemiz için son virajdır. Bu seçimler Cumhur ittifakının zaferi ile taçlandıktan sonra Türkiye’de sistem tartışmaları, rejim tartışmaları son bulacaktır. Türkiye ayağındaki prangalardan inşallah kurtulmuş olacaktır.” Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol