Cesurlar hareketi

İYİ Parti Kırklareli İl Başkanı Volkan Akman, 3. Olağan Kurultayı’na katıldı. Büyük bir coşkuyla gerçekleşen kurultaya il ve ilçe temsilcileri de yoğun katılım gösterdi.

İYİ Parti Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, “3. Olağan Kurultayın milletimize ve memleketimize hayırlı, uğurlu olsun. İYİ Parti’mizin; Genel Başkanı, Genel İdare Kurulu üyeleri ve Merkez Disiplin Kurulu üyelerinin belirlendiği 3. Olağan Kurultayımızı büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik.
Genel Sekreterimiz Sayın Uğur Poyraz’ın açılış konuşmasıyla başlayan kurultayımız; divan başkanı, divan başkan yardımcıları ve kâtip üyelerinin belirlenmesiyle devam etti. Kurultay Divan Başkanı Sayın Müsavat Dervişoğlu’nun konuşmasının ardından Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener konuşmasını gerçekleştirdi” sözlerini dile getirdi.
“Rotamız net, pusulamız millet”
Tüm parti mensuplarını selamlayarak konuşmasına başlayan Genel Başkan Sayın Meral Akşener, 25 Ekim 2017’de kurulan İYİ Parti’mizin o günden bugüne geliş sürecini anlatarak; ‘’Demiştik ki; aziz milletimizin teveccühüyle, milletimizin sesi olacağız… Olduk mu? Olduk. Hem de öyle bir olduk ki; siyasetin, alışılmış düzenini bozduk! Siyaset esnaflarının rahatlarını bozduk! Milletin iradesine göre değil, kendi keyiflerine göre siyasete yön vermeye heveslenen, nobranların tezgahlarını bozduk’’ dedi.
Parti’nin yolculuğunu anlatarak konuşmasına devam eden Genel Başkan Akşener; karşılaşılan engelleri, zorlukları, iftiraları hatırlatarak; ‘’Biz bugünlere, koltuk sahibi olmak için gelmedik. Biz bugünlere, zengin olmak için gelmedik. Biz bugünlere, kendi ikballerimiz için de gelmedik. Biz bugünlere, milletimiz için geldik. Hırslara esir olmadık. Kibirle kalplerimizi karartmadık. Makam sarhoşluğuna kapılmadık. Çünkü biz bugünlere, milletimizin teveccühüyle geldik. İşte bu yüzden, bizim siyaset anlayışımızın; yönü de yolu da, pusulası da aziz milletimizin, ta kendisidir. Türkiye için vadettiğimiz, siyaset anlayışımızın, temeli, milletin kutlu iradesidir. Ve millet iradesinin ölçüsü de sandıktır, sandıktan çıkan sonuçtur’’ diye konuştu.
Seçim döneminin geride kaldığını ifade ederek konuşmasına devam eden Genel Başkan Meral Akşener; ‘’Biz, siyasetimizi; şikâyet üzerine değil, cesaret üzerine şekillendiririz. Ne kazanmanın sarhoşluğuna kapılırız ne de kaybetmenin üzüntüsünde kayboluruz. İYİ Parti olarak bizim baktığımız çerçevede siyasetçinin görevi; milletin sesini, mesajını ve talebini duymaktır. Çünkü millete kulak tıkayarak siyaset yapılmaz. Milletin kararının olmadığı bir yerden; sözde düşünürlerin, ‘kanaat önderlerinin’, siyasi elitlerin keyiflerine göre yaptıkları, tanzim üzerinden bir demokrasi inşa edilemez. Çünkü demokrasi, yalnız ve yalnızca, milletle beraber inşa edilir’.
Ama öyle sadece sözle değil. Gerçek bir yeniliği başlatarak… Eskinin tozlu sayfalarını, geride bırakarak. Sadece kişilere değil, topyekûn bir anlayışa, karşı koyarak... Siyasette bu anlayışı değiştirmenin yolu da her şeyden önce; 85 milyon insanımızı; oy tercihleri, hayat görüşleri veya yaşam biçimleri üzerinden maruz bırakıldığı, keskin tanımlardan, sıkıştırıldığı kutuplaşma alanlarından derhâl kurtarmaktır. Milleti; sandık geldiğinde, işaret edilen yere mecburen oy veren, marabalar olarak gören ucube bir siyaset anlayışını yıkıp atmaktır. Millet iradesini de işine geldiğinde kutsayıp gelmediğinde aşağılayan büyük bir nobranlığı, siyasetten temizlemektir.
Bizim, seçim sonuçlarından aldığımız mesaj; milletimizin, iktidarıyla muhalefetiyle Türk siyaseti için yeni bir anlayış talebinde bulunduğudur. Şüphesiz ki; hakiki yenilik, daima öze dönerek başlar. Bu yüzden biz de, yine ve yeniden; özümüze, en büyük gücümüze yani milletimize kulak vereceğiz. Konuşan bir Türkiye için meydanlarda; gören bir Türkiye için, sokaklarda; duyan bir Türkiye için, kürsülerde olmaya aynı azimle, devam edeceğiz. Üreten bir Türkiye için, tarlalarda, yeşil bir Türkiye için, ormanlarda, mavi bir Türkiye için, ırmaklarda yaşayan, yaşatan ve mutlu bir Türkiye için; şehirlerde, ilçelerde, köylerde olmaya devam edeceğiz.
Birinci önceliğimiz parti aidiyetidir. Asla bu konuda herhangi bir hoşgörü yoktur. Herhangi bir tolerans yoktur. Bunu hissetmeyenler kapı burada” dedi.
Muhalif medyanın İYİ Parti’ye yönelik tutumunu eleştiren Genel Başkan Akşener şu şekilde konuştu: ‘’Bizim medyamız yoktur. Muhalif medya da bizim değildir. Muhalif medyanın mensupları da bizim değildir. Youtuber konumunda olan hiç kimse bizimle beraber, bize insaflı değildir. Önemli olan reytingdir, tıklamadır. Bize hakaret edilmenin, bize insafsızlık edilmenin, bize yanlış yapmanın hiçbir yaptırımı yoktur. Dolayısıyla biz yapayalnız sadece milletiyle el sıkışmış, milletinin dışında yanında yöresinde hiç kimsenin bulunmadığı Türkiye’de tek siyasi organizasyonuz.
Bizim varlık gerekçemiz; başkalarının yaptıkları ya da yapmadıkları değil, milletimiz ve memleketimiz için yapmak istediklerimizdir. Bu yüzden de, siyasette durduğumuz yeri; başkalarına göre değil; milletimizin, beklentilerine göre belirleyeceğiz! İşte tam da bu nedenle; Milletin ayağına gideceğine milleti küçümseyen siyaseti değiştireceğiz! Seçim kazanmayı, koltuk kazanmaya indirgeyen siyaseti değiştireceğiz! Milletin dertlerine, çözüm üreteceğine, sanal ve yapay gerçeklikler üreten siyaseti değiştireceğiz! ‘Ceketimi assam seçilirim” diyen buyurgan siyaseti değiştireceğiz! İnsanımızı iki yumruk arasına sıkıştırıp nefretten beslenen siyaseti değiştireceğiz! Millet iradesine, deli gömleği biçen; insanımızı, hür değil, makbul vatandaş olmaya zorlayan dayatmacı siyaseti değiştireceğiz.
Yolu doğru olanın, yükü de ağır olurmuş. Ama kimse merak etmesin. Biz, bu ateşten gömleği giymeye, alışkınız. Siyaseti, kendimiz için, bir ikbal kaynağı görmediğimiz için inandığımız yolda, milletimizin yolunda dimdik yürümekten gocunmayız. Bizi, bu yoldan döndürmek isteyenler, elbette olabilir. Ama onların rüzgârı, ne kadar sert eserse essin bizden alıp götüreceği, sadece tozdur! Biz kendimize, güneşi örnek alırız. Batmaktan korkmayız! Doğmaktan bıkmayız! Asla sönmeyiz, asla tükenmeyiz.
İYİ Parti olarak ilk günden beri bildiğimiz bir şey var ki Türkiye için vadettiğimiz güçlü demokrasiye milletimizden başka kimseyle ulaşamayız. İşte o nedenle; Türkiye için hedeflediğimiz büyük vizyona milletimizden başka ortak aramadık, aramayacağız! Türkiye’yi taşıyacağımız müreffeh yarınlara milletimizden başka paydaş aramadık, aramayacağız!” sözleriyle konuşmasına devam etti.
“Hayırlı olsun”
Gerçekleşen kurultay ile ilgili hayırlı olsun dileklerini ifade eden İYİ Parti İl Başkanı Akman, Cesurlar hareketi 6 yaşında. Ne mutlu milletimize umut olan, davamıza emek ve gönül vermiş bizlere. Kurultayımız hayırlı olsun” dedi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol