Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Adayı Vecdi Gündoğdu, 14 Mayıs seçimlerinin bahar gibi geleceğini ifade ederek, “Esnaf CHP iktidarında rahat bir nefes alacak, çarşıya, pazara bahar gelecek" dedi
CHP İktidarı'nın halk iktidarı olacağını belirten Gündoğdu, ekonomi ve gündem maddelerine değindi.
"Vatandaşın borçları büyüyor"
Ekonominin kötü yönetilmesinden dolayı halkın borçlanmasının arttığını dile getiren Gündoğdu, "AK Parti’nin yıllardır fakirden alıp zengine veren, dar gelirliyi, emekçiyi, çalışanı ezen, fakirleştiren ekonomik politikaları sonucu vatandaşların borçları çığ gibi büyümeye devam ediyor.
Son aylarda aralıksız bir büyüme eğilimi sergileyen vatandaşların bireysel kredi ve kredi kartı borçları 1 trilyon 896 milyar liraya kadar çıktı. Vatandaşların banka borçlarında yılbaşından bu yana ise 322 milyar liralık artış yaşandı. Vatandaşların borcunun 1 trilyon 310 milyar lirası bireysel (konut, otomobil, ihtiyaç) kredilerinin, 585 milyar lirası da kredi kartı borç bakiyelerinden kaynaklanıyor." dedi.
"Vatandaş borç sarmalında"
Halkın borçlarını ödeme gücünün olmadığının altını çizen Gündoğdu, "Vatandaşların vadesinde ödeyemediği için bankalar tarafından icraya verilen ve henüz varlık yönetim şirketlerine devretmedikleri takipteki borçları ise 33,1 milyar liraya yükseldi. 20 yılın sonunda AK Parti vatandaşı borç sarmalına sürüklemeye devam etmektedir. Vatandaşlar borcu borçla kapamaya çalışırken, gelirinden daha fazla yüksek seyreden enflasyon, mutfaklardaki aşı azaltmakta, vatandaşın ekmeğini küçültmektedir." sözlerini dile getirdi.
"Umutsuzluk yok"
Dile getirdiği zor şartlara rağmen umutsuzluğa yer olmadığını ifade eden Gündoğdu, "Her şeye rağmen umutsuzluk yok. Milletin umudu, milletin sesi Kılıçdaroğlu ile 14 Mayıs’ta yeni bir başlangıç yapacağız.
İktidar Yürüyüşümüz kapsamında, 24 Nisan 2023 Pazartesi günü Vize ilçemizde esnaf ziyareti yaparak, esnafımızın, vatandaşlarımızın sorunlarını dinledik, çözüm önerilerimizi anlattık. 25 Nisan 2023 Salı günü ise Lüleburgaz ilçemizde esnaflarımızla bir araya gelerek dertlerine ortak olduk. Esnafımıza söz verdik, CHP iktidarında esnaf rahat bir nefes alacak, çarşıya pazara bahar gelecek. Gün, bu baskıcı ve otoriter tek adam rejiminden kurtulma günüdür. O gün 14 Mayıs'tır. Ayrışa ayrışa değil birleşe birleşe kazanacağız. Türkiye değişime hazır. Oy ver birlikte değiştirelim. Bir oy Kılıçdaroğlu’na bir oy CHP’ye." sözlerini kaydetti. (T.Ö.Tamtürk)
NE ARAMIŞTINIZ ?
ÇOK OKUNANLAR
-
Kupa Canavarı Uzunköprü Masterler!
04 Tem 2024 -
Uzunköprü’de Böyleleri Barınmamalı! Ay Yıldızla Zorunuz Ne?
27 Haz 2024 -
Çocuklarıyla girdikleri sınavda üniversiteyi kazanan kadınlar mezuniyet sevinci yaşadı
30 Haz 2024 -
Hasatta sona yaklaşılan Trakya'da buğday üreticisi verimden memnun
02 Tem 2024 -
Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 5 zanlı yakalandı
18 Tem 2024 -
Tekirdağ'da plastik atık geri dönüşüm tesisinde çıkan yangın söndürüldü
18 Tem 2024
ÇOK YORUMLANANLAR
-
Köy Kanununa Günümüzde Kim Uyuyor? Kim Denetliyor?
27 Haz 2024 -
UZO Bir Kez Daha Uyardı, “Herkes Önlemlerini Alsın”
27 Haz 2024 -
Ayçiçekleri Yağmur Bekliyor
27 Haz 2024 -
Edirne'de "dur" ihtarına uymayan alkollü ve ehliyetsiz sürücü kovalamaca sonucu yakalandı
27 Haz 2024 -
Uzunköprü’de Böyleleri Barınmamalı! Ay Yıldızla Zorunuz Ne?
27 Haz 2024 -
Kahraman Şehidimiz Doğduğu Köyde Anıldı
27 Haz 2024
Son Yorumlar
- Halil Sert son yolculuguna ugurlandi: Çok çok kıymetli bir insandı ve Çok başarılı bir müdürüydü keskin nişancıydı. Allah gani gani rahmet...
- "Kırklareli için yolumuzda emin adımlarla yürüyoruz": Kesimoğlu geçen seçimde haksızlığa uğrayıp bağımsız olunca oyumu ona vermiştim. Bu defa sen hem de ...
- Aday Dermenci, partililerle kahvaltıda bir araya geldi : Hayırlısı olsun inşallah kazanırsın ...
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol