CHP’de başvuru süresi uzatıldı

CHP’de dün sona erecek olan aday adaylığı başvuru süresi 26 Ekim tarihine kadar uzatıldı. Kırklareli’nde şu ana kadar Ünal Başkur, Turgut Dibek, İnci Tunç ve mevcut Belediye Başkanı’nın aday adaylığını açıkladığı süreçte yeni isimlerin de listeye ekleneceği tahmin ediliyor. CHP Genel Merkezi’nin başvuru süresini uzatması ise alternatif isimlerin çoğaltılarak, halkın karşısına yeni yüzlerle çıkma düşüncesinde olduğu şeklinde yorumlanıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanlığı ile meclis üyeliği aday adaylıklarında başvurular 26 Ekim tarihine kadar uzatıldı. Dün saat 17:00 itibariyle sona erecek başvuru süresini, gelen yoğun talep üzerine uzatan parti genel merkezi, bunu dün öğleden sonra bir genelge ile teşkilatlara bildirdi. Kırklareli’nde CHP’den Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını ilk açıklayan, önceki dönem Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur olmuştu. 10 Ekim Çarşamba günü partisinin toplantısında açıklamasını yapan Başkur, ortak akıl ile çalışılacak bir yönetim anlayışı geliştireceğini söylemişti. Mevcut Belediye Başkanı da, 17 Ekim Çarşamba günü partisinin önünde aday adaylığını açıklayarak, daha yapılacak çok sayıda proje olduğunu dile getirdi. CHP’de dün ise eski milletvekillerinden Turgut Dibek aday adaylığını resmi olarak duyurdu. Yakın zamanda bu konuda bir basın açıklaması yayımlayan, 10 Ekim Çarşamba günü ise partisinde yaptığı konuşmada, vatandaşların ve partinin istemesi durumunda her türlü göreve hazır olduğunu duyuran Dibek, dün başvuru dosyasını Merkez İlçe Başkanı Gürcan Saatçi’ye teslim etti. Dibek burada yaptığı konuşmada; “Belediye Başkanlığı göründüğü gibi kolay bir iş değildir. Adayların tüm benliği, heyecanı, enerjisi ve idealleri ile bu işe hazır olması gerekir. Ben bu yolda yürümeye hazırım ve aday olacağıma inanıyorum. Diğer aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Hangi arkadaşımız aday gösterilirse gösterilsin şunu belirtmeliyim ki Kırklareli’nde Belediye Başkanlığı yine CHP’nin olacaktır” dedi.
Kırklareli Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıklayan ve başvuru dosyasını teslim eden bir diğer isim, önceki dönem Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç oldu. Genel seçimlerde milletvekilliği için 3. sıradan aday olarak yarışan Tunç’un aday adayı olması, kadınların siyasetteki aktiflikleri anlamında güzel bir emsal olarak değerlendiriliyor.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. inci tunç un ne işi var kavaklımı sandı merkezi