CHP’de adaylık süreci için son 2 gün

CHP’de belediye başkanlığı ve meclis üyeliği aday adaylıkları için başvuru süresi yarın sona eriyor. Sürecin başlamasından itibaren merkez, ilçe ve beldede çok sayıda isim çeşitli mevkilere talip olarak başvuru yaptı ve bazıları bunu medya önünde duyurdu. Kırklareli Belediye Başkanlığı aday adaylığı için geçen hafta açıklama yapan Ünal Başkur’un ardından, dün de mevcut belediye başkanı parti binası önünde bir konuşma yaparak aday adaylığını ilan etti. CHP Kırklareli teşkilatında, net bir şekilde aday adayı olacağını açıklayarak başvuru yapması beklenen diğer isimler arasında Turgut Dibek, Tuna Soykan ve Ergin Kalınoğlu yer alıyor.

Yerel seçimler öncesi partilerdeki adaylık süreçleri de kendi belirledikleri takvimlere göre işlemeye başladı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin aday adaylık başvurularında son gün yarın. Partinin Kırklareli İl Teşkilatı’nda, merkez ve ilçelerdeki Belediye Başkanlığı ile meclis üyeliği aday adaylık başvuruları halen devam ediyor. Özellikle Belediye Başkanlığı aday adaylıklarında isimler, resmi başvurularının sonrasında parti binasında bu adımlarını kamuoyu önünde de açıklayarak lansmanlarını başlatmış oluyor.
CHP Kırklareli Teşkilatı’nda geçtiğimiz hafta Çarşamba günü aday adaylığını net bir şekilde açıklayan Ünal Başkur’un sonrasında; Kırklareli’nin mevcut belediye başkanı da dün parti binası önünde üyeler ile halka seslenerek aday adaylığını açıkladı. Dün aday adaylığını açıklayanlardan birisi de Kavaklı Belediye Başkanlığı ‘na talip olan Bayram Pehlivan oldu.
Pehlivan konuşmasında, hep doğruyu aramayı, adaletli davranmayı ve inandığı yolda korkmadan mücadele etmeyi öğrendiğini söyleyerek; “Böyle bir ortamda mücadeleden asla vazgeçmeden, emekli olup kenara çekilmeden, sorumluluk almayı vazife olarak gördüm. Buradan bakınca hepinizin gözlerindeki mücadele ışıltısını ve bu azimle dolu kalp atışlarınızı görebiliyorum. Sizlerden aldığım güç ile KavaklıbBeldemizin belediye başkanlığına aday adayıyım” dedi.
Aday adaylıkları bekleniyor
CHP Kırklareli Belediye Başkanlığı için aday adaylığı beklenen diğer isimler arasında;
Turgut Dibek, Tuna Soykan ve Ergin Kalınoğlu yer alıyor. Geçtiğimiz hafta partisinin toplantısında aday adaylığı yönünde bir konuşma yapan, ancak net ifadeler kullanmayan Dibek’in yanı sıra, CHP’nin tanınmış isimlerinden diş hekimi Tuna Soykan ve Kırklarelili işadamı Ergin Kalınoğlu’nun da yapacakları başvuru sonrası basın önünde konuşma yapacaklarına kesin gözüyle bakılıyor.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. her biri birbirinden kabus...

  2. al birini vur ötekine 19 Ekim 2018 Cuma 15:30:21

    ya chp hep eskilerle mi yola devam etmek zorunda ? nedir bu böyle her seçimde aynı isimler.