CHP’de Gençlik Kolları yeni Başkanı Ali Bayram oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nde seçimler gerçekleştirilmeye devam ediyor. Bu kez Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı seçimi gerçekleştirilen partide yüzler gülüyor. 6 Aralık
Çarşamba günü gerçekleşen seçimlere tek aday olarak giren Ali Bayram Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı oldu.

6 Aralık Çarşamba Günü, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı binasında düzenlenen seçimlere parti mensubu çok sayıda genç katılım gösterdi. Oylamaya geçilmeden önce konuşan Aday Ali Bayram; “İl Başkanım, İlçe Başkanım, Kadın Kollarımızın değerli başkanları, Gençlik Kolları Başkanım, Değerli Cumhuriyet Halk Partililer, Saygıdeğer Basın Mensupları sevgili yol arkadaşlarım ve değerli konuklar, Cumhuriyet Halk Partisi 94 yıllık dev bir çınardır. Biz gençler Atatürk'ün ilkeleri olan Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Laiklik, Devletçilik, İnkılapçılık ve Devrimcilik'in yılmaz savunucularıyız.” ifadelerini kullandı.
Burası Bizim Evimiz ve Biz Bu Evin Sadık Çocuklarıyız
“Bugün bu kürsüde, katıldığımız eylemlerde, mitinglerde simidinizi paylaştığınız, yağan yağmur altında bayrak asarken birlikte sırılsıklam olduğunuz bir arkadaşınız var. Bir başka kardeşimiz, bir başka can da burada olabilirdi. Eminim o da benimle aynı şeyleri söylerdi. Biz hiçbir zaman ayrıştırıcı olmak istemiyoruz, olmayacağız. Hepimiz aynı çatının altındayız, burası bizim evimiz ve biz bu evin sadık ve değer bilen çocuklarıyız.

Seçilirsek bayrağı emanet olarak alacağız ve bu emanet bizim en kutsalımız olacak. Amacımız, bizden sonrakilere bu emaneti devrederken, yaptığımız çalışmaların, koyduğumuz katkıların gururunu ve onuru yaşamaktır.”
Sercan Ünver’e Vefa Gösterisi
“Değerli dava arkadaşlarım 2019 seçimlerinde bizlere çok iş düşüyor. Biz, Ata'mızın ilke ve devrimlerine şuurumuzdan, yüreğimizden bağlı insanlarız ve ülkemizi çok seviyoruz. Önümüzdeki seçim süreçlerinde memleketimizin her bir köşesine bir mum yakacağız. Yakacağız ki özlediğimiz aydınlığa ulaşalım, yakacağız ki karanlıklara meydan okuyalım. Çok çalışacağız, yılmayacağız, kızmayacağız, küsmeyeceğiz. Ülkemizin üzerindeki şu kara bulutları defedene kadar durmayacağız. Eminim ki bizi çok uzaklardan izleyen güzel kardeşimiz, canımız, partimiz için her zaman yılmadan mücadele eden Sercan Ünver de böyle isterdi. Ona buradan büyük bir alkış ve selam gönderelim sevgili arkadaşlar. Işıklar içinde uyu Sercan. Sana söz! Usanmayacağız.”
Bizler Dört Yapraklı
Yonca Olacağız
“Biz gençler, parti büyüklerimizin yaşlarına ulaştığımızda, gençliğimizde yaptıklarımızla ve partimize koyduğumuz katkılar dolayısı ile takdir edilen isimler olarak anılmak istiyoruz. Her birimiz ayrık otu değil, dört yapraklı yonca olacağız. Partimizin düsturu ve Ata'mızın doktrinleriyle yeşerdik, gölgesinde bile aydınlık barındıran koca bir orman olacağız.
İçimdeki heyecanı ve coşkuyu tarif edebilmem mümkün değil. Gözümü açtığımdan beri içinde bulunduğum, kendimi bildim bileli hücrelerime işlemesinden gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi'nin Kırklareli Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına adayım.
Bu göreve seçildiğim takdirde bana inanları mahçup etmeyeceğime söz veriyor, hepinize saygı ve selamlarımı sunuyorum.” cümleleriyle konuşmasına son verdi.Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol