CHP İl ve Merkez İlçe Teşkilatı şehitler için lokma dağıttı

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli İl ve Merkez İlçe Teşkilatı ortaklığıyla düzenlenen etkinlikte Şehitlerimiz için lokma ve lokum dağıtımı yapıldı. 9 Şubat Cuma günü Cuma Namazı’nın ardından başlayan Kırklareli Hızırbey Camii önüne kurulan stantta lokma dağıtımı gerçekleştirildi. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği etkinlikte dualar Mehmetçiklerimiz için edildi.
9 Şubat Cuma günü CHP İl ve Merkez İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen ve şehitlerimizin anısına yapılan lokma ve lokum dağıtma etkinliği yoğun katılım ile gerçekleşti. 

Etkinliğe katılanlar arasında; CHP İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık, CHP Merkez İlçe Başkanı Gürcan Saatçı, CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Nursel Aldemir, CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Bayram, partililer ve vatandaşlar yer aldı.
Birlik ve beraberliğimizi herkese göstermek istedik
Cuma Namazının ardından başlayan lokma ve lokum dağıtımı akşam saat 17.00’a kadar devam etti. Bitiş saatine kadar yoğun katılım ile devam eden etkinlikte dualar şehitlerimiz için edildi. Açıklama yapan CHP İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık; “Ülkemizin geçtiği bu dönemde şehitlerimizin adına, onuruna lokma dökme kararı aldık. Birlik ve beraberliğimizi herkese göstermek istedik. Bunu da dinimiz için çok önemli olan Cuma gününde, Cuma Namazı sonrasında yapmak istedik. Tüm halkımızla ve teşkilatımızla şehitlerimizin anısına saygı duyduğumuzu, Mehmetçiklerimizin yanında olduğumuzu göstermek istedik” dedi.
7 Bölgede dualarımızla askerlerimizin yanındayız
Böyle bir etkinliğin gerçekleşmesinden memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar, özellikle Cuma gününde yapılması ile daha çok insana ulaşılmasının sevindirici olduğunu belirttiler. Vatandaşlar; “Devletimizin, Ordumuzun ve Mehmetçiğimizin yanındayız. Tüm Türkiye olarak 7 bölgede dualarımızla onların yanındayız Allah ayaklarına taş değdirmeden geri dönmelerini nasip etsin. Bu Mübarek Cuma gününde dualarımız yanında. Askerlerimiz şu an gerek sınırlarımızın içinde, gerek sınırlarımızın dışında biz burada yatağımızda rahat uyuyabilelim diye oralarda nöbet başında bekliyorlar. Bizim kahraman milletimiz, ordumuz öyle bir güce ve inanca sahiptir ki bütün düşmanlarıyla baş edebilirler” diye konuştular.
Şehitlere Allah’tan
rahmet dilediler
Şehit olan askerlerimize rahmet dileyen vatandaşlar; “Maalesef ki operasyonda bazı Mehmetçiklerimiz şehit oldu. Onlar için çok üzgünüz. Her biri bizim evladımızdan farksız hepsinin sağ salim annelerinin, babalarının, eşlerinin, çocuklarının tüm sevdiklerinin yanına dönmesini istiyoruz. Dualarımız onlarla bu mübarek günde ettiğimiz dualar kabul olur inşallah. Tez zamanda sınırımızda ki bütün terör örgütlerini ortadan kaldırıp geri dönerler. Bu sayede hem ülkemizde hem de komşularımızda daha mutlu ve huzurlu günler başlamış olur” ifadelerini kullandılar.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol