CHP İl Başkanı Güncer; “Kırklareli Kılıçdaroğlu diyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP ) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla CHP grup toplantısının 9 Ağustos Salı günü Edirne’de yapılacağını bildiren CHP Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer, Kırklareli’nin tercihinin Kılıçdaroğlu’ndan yana olduğunu ifade ederek, “Her gittiğimiz yerde Kılıçdaroğlu gelsin artık diyorlar. Bizi tanıyanlar sokakta yanımıza geliyor ‘geliyor, gelmekte olan’ olan diye haykırır hale geldi. Kırklareli’yi ele aldığımızda köyden kente herkes Kılıçdaroğlu diyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tatile girmesine rağmen partisinin grup toplantılarına devam ediyor. Meclisin çalışmalarına ara verdiği bu yaz dönemi boyunca CHP lideri Türkiye’nin sekiz ayrı ilinde grup toplantısı yapmayı planladı. 2 Ağustos Salı günü Erzurum’da gerçekleşen CHP grup toplantısı 9 Ağustos Salı günü Edirne’de yapılacak. Kılıçdaroğlu’nun Trakya’ya gelmesi üzerine basın açıklamasında bulunan CHP Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer şunları söyledi:
“TBMM’nin yaz dönemi münasebetiyle çalışmalarına ara verdiği bu dönemde Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu her salı yapılan grup toplantılarına ara vermeden devam ediyor. Sayın Genel Başkanımız 9 Ağustos Salı günü komşu ilimiz Edirne’de Partimizin TBMM grup toplantısını gerçekleştirecek. 2 Ağustos’ta Sayın Genel Başkanımızın Erzurum’da büyük bir ilgiyle karşılaştığını gördük. Öncesinde Ağrı’da esnaf ziyareti insanların yoğun ilgisiyle bir anda mitinge dönüştü. Onun öncesinde Balıkesir’deki Milletin Sesi mitingimize her yaştan insanımız büyük rağbet gösterdi, alanda coşkulu bir kalabalık vardı. Genel Başkanımız Türkiye’nin neresine giderse gitsin büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Altını çizmekte yarar var, nereye giderse gitsin Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu her yerde sevgiyle karşılanıyor.”
“Kırklareli Kılıçdaroğlu diyor”
Açıklamasına Kırklareli özelinde örnek veren İl Başkanı Alaaddin Güncer, köylerde veya ilçe merkezlerinde Kılıçdaroğlu’na halkın büyük bir sevgisi olduğunu vurguladığı açıklamasına şu şekilde devam etti:
“Kırklareli genelinde saha çalışmaları yapıyoruz. Gittiğimiz her yerde insanımız dertli. Çiftçinin sorunlarını dinliyoruz, not alıyoruz. Ama henüz geleceğe umutla bakan hiç kimseye rastlayamadık. Buğday üreticisi ayrı dertli ayçiçek üreticisi ayrı dertli. Kentte dolaşıyoruz, ziyaretler yapıyoruz esnaf dertli, işçi sınıfı dertli. İnsanlar artık gerçekten ekonomik olarak zor durumda. Öbek sorumlularımız hane ziyaretleri yapıyor, her hanedeki şikayet ekonomik sorunlar. TUİK’e göre dahi yıllık TÜFE yüzde 79,60 ile 24 yılın zirvesinde. ÜFE de yüzde 144,61 ile son 27 yılın en yüksek seviyesinde. Bu tabloya göre sanayicinin işletme sermayesi de her geçen gün eriyor. Bugün aldığı malı yarın kaç paraya yerine koyacağını bilemiyor. Çalışan da işveren de ayrı dertli. Birebir sahada bu sorunları görüyoruz. Tabi bu atmosferde insanlar umut arayışı içine giriyor ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu kurtarıcı olarak görüyor. Her gittiğimiz yerde Kılıçdaroğlu gelsin artık diyor. Bizi tanıyanlar sokakta yanımıza geliyor ‘geliyor, gelmekte olan’ olan diye haykırır hale geldi. Kırklareli’yi ele aldığımızda köyden kente herkes Kılıçdaroğlu diyor.” 
Gençlerin tercihi de CHP!
Son dönemde gençlerin de CHP’den yana olduğunu söyleyen Güncer, ORC Araştırmanın geçtiğimiz hafta kamuoyu ile paylaştığı anketten örnek verdi. Güncer açıklamasına şöyle devam etti:
“Önceki gün ORC Araştırmanın 24-29 Temmuz tarihleri arasında 51 farklı ilde 2185 kişi ile yüz yüze yaptığı anketi inceledim. Cumhuriyet Halk Partisi ilk defa oy kullanacak olan seçmende yüzde 22,5 oy oranıyla açık ara birinci. Aynı ankette kararsızların oranı yüzde 27. Kararsız genç seçmenin oyları dağıtıldığında CHP’nin bu yaş grubundaki oyu çok daha artıyor. Gençlerin CHP’yi umut olarak görmesinin en büyük nedeni ‘Gençlerin Demokrat Amcası’ olan Genel Başkanımızdır. Her yaştan insanın güvenini alan ve herkese umut olan Kılıçdaroğlu Türkiye için bir umut haline gelmiştir. Biz bunu sahada görebiliyoruz.” (H.Murat Taner)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol