CHP Gençlik Kolları Başkan Adayı Ali Bayram

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Genel Kongre’ye sayılı günler kala adaylıklar açıklanmaya devam ediyor. Bu kez adaylığını açıklayan isim Ali Bayram oldu. Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı olmaya talip olduğunu belirten Bayram, göreve layık görüldüğü takdirde, gençlerle birlikte mücadele neredeyse orada hazır olacağını dile getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi her hafta düzenlenen olağan toplantısını 29 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirdi. CHP İl Başkanlığı salonunda yapılan toplantı saat: 12:30’da başladı. CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, CHP Kırklareli İl Başkanı Ünal Başkur, CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Gürcan Gültekin ve bir çok partilinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda ülke, şehir ve parti içi gündemine ilişkin konular konuşuldu. Olağan gündem haricinde bir de adaylığın açıklandığı toplantıda Ali Bayram Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına aday oldu.
“Cumhuriyet Halk Partisi bu
ülkenin en büyük, en inanmış
en aydın örgütüdür”
3 Aralık tarihinde gerçekle-
şecek olan Genel Kongre öncesinde adaylıklar açıklanmaya devam ederken adaylığını açıklayan bir isim de Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına aday olan Ali Bayram oldu. Adaylığını açıklamak ve konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Bayram şu sözleri dile getirdi; “Tüm bir ulusu direnişe hazırlayan ve bu direnişe, benzersiz öngörüsüyle lider olan,kusursuzcaplanlanmış,çok büyük bir devrim başlatan Mustafa Kemal Atatürk' ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin en büyük, en inanmış en aydın örgütüdür.
Biz, gençler olarak binbir emekle ve fedakarlıkla sahip olduğumuz Cumhuriyete ve onun temel prensiplerine yapılan saldırıların farkındayız. Genç arkadaşlarımızla birlikte bu saldırıları yapan zihniyetle başa çıkabileceğimize olan inancımız tamdır. Azim ve kararlılıkla,ülkemizin üzerinde dolaşan karabulutları def edip,güneşli günleri geri getirmek için var gücümüzle çalışacağız.Bayrak da asacağız,kürsüde söz de alacağız,fikrimizi de paylaşacağız, ve yılmayacağız, kimseye küsmeyeceğiz. Partimizi ve örgütümüzün birliğini koruyacağız.” dedi.
“Daima halktan, haktan ve emekten yana olacağız”
Başkan seçilmesi halinde yapmak istediklerini sıralayan Bayram, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği çizgiden bir adım sapmadan, onun biz gençlere olan güvenini ve inancını zedelemeden, genç arkadaşlarımızla birlikte kentimize, ülkemize ve ilkemize sahip çıkacağız. Daima halktan, haktan ve emekten yana olacağız.
CHP demek eşitlik demek, CHP demek dürüstlük demek, CHP demek adalet,hak,hukuk demektir.
CHP demek paylaşmak, bölüşmek demektir. CHP demek çalışmak, üretmek demektir.
Yaşamım boyunca hukukun üstünlüğüne inanan, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı bir kişi oldum. Kuvayi Milliye ruhundan doğmuş, kurucusu ve ilk genel başkanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olan, Cumhuriyet Halk Partisi'nin merkez ilçe gençlik kolları başkanlığı,son derece onur verici kutsal bir görevdir.” ifadelerini kullandı.
Gençlerin Bayrağını Taşımaya Adayım
Ali Bayram, sözlerinin sonuna gelirken, “İşte bu mücadelede, bu onurlu yolda memleketimin gençlerini temsilen bayrağı taşımaya, Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı'na adayım.
Göreve Laik görüldüğüm takdirde, genç arkadaşlarımla birlikte mücadele neredeyse orada olacağımıza söz veriyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Oldukça heycanlı olduğu gözlemlenen Bayram, konuşmasını bitirdikten sonra partililer kendisine büyük destek verdiler.Bayram’ın konuşması sonrası konuşan CHP Milletvekili Vecdi Gündoğdu, “Ali kardeşime başarılar diliyorum. Oldukça heyecanlı ama böyle heyecanlar güzel heyecanlardır. Biz de bu yollardan geçtik önce gençlik kolları sonra ilçe adaylığı, sonra il başkanlığı diye ilerledik. O yüzden kendisini anlıyorum. Ama böyle heyecanlar insanlar için güzel heyecanlardır.” diye konuştu.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol