“Bu ülkeyi tekrar kurtaracak olan bizleriz”

Kırklareli CHP milletvekili Vecdi Gündoğdu, dün il teşkilatının Çarşamba toplantısına katıldı. Tüm sorumlulukları ile ve partililerle Mart seçimlerine odaklandıklarını belirten Gündoğdu, ülkeyi yaşadığı kötü günlerden kurtaracak olanın CHP olduğunu vurguladı. Gündoğdu birlik ve beraberlik mesajı vererek 6 tane belediye başkan aday adayıyla kol kola poz vermeyi de ihmal etmedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Çarşamba toplantısı dün saat 12:30’da parti binasında gerçekleştirildi. Belediye Başkan aday adaylarının konuşmalarıyla başlayan toplantının sonunda kürsüye gelen Kırklareli milletvekili Vecdi Gündoğdu adaylara başarılar dilerken, tüm parti üyeleriyle birlikte kamuoyuna beraberlik mesajı verdi.
Aday adayı sayısı 6 oldu
Toplantıda ilk olarak İnci Tunç aday adaylığını açıkladı. 2 dönem Kavaklı Beldesi’nin Belediye Başkanlığı’nı yapan Tunç, bu tecrübeler ışığında ve kadının gücünü Kırklareli’nden tüm ülkeye göstermek, kadınlara rol model olmak için aday olduğunu açıkladı. Tunç’un sonrasında kürsüye Ergin Kalınoğlu geldi. Bir Kırklarelili olarak, amacının belediye başkanlığı değil, kente bir şeyler kazandırabilmek, Kırklareli’nin sosyal, kültürel, turistik ve ekonomik döngüsüne yeni değerler katabilmek olduğunu dile getiren Kalınoğlu, bu anlamda hayata geçirmek istediği çok sayıda proje olduğunu dile getirdi. Günün son aday adaylığı açıklamasını Tuna Soykan yaptı. Sözlerine Kırklareli’nde yerel bir gazetede hakkında çıkan köşe yazısını değerlendirerek başlayan Soykan, bu yazıda sürekli aday olduğu ve girdiği hiçbir seçimi kazanamadığı yönünde kendisinin olumsuz anlamda eleştirildiğini kaydederek, CHP’ deki siyasi hayatını özetleyen bir konuşma yaptı. Soykan bu partide aday olmanın meşru bir şey olduğuna vurgu yaparak, en doğal hakkını kullandığını söyledi. Son olarak daha önce aday adaylıklarını açıklayan Ünal Başkur ve Turgut Dibek konuştu.
“Biz bu ülkeyi kuran partiyiz”
Kürsüye daha sonra CHP Kırklareli milletvekili Vecdi Gündoğdu geldi. Bundan sonra yapılacak tek şeyin CHP’ye sahip çıkmak, CHP’nin en iyi alternatif parti olduğunu halka anlatmak gerektiğini ifade eden Gündoğdu, yerel seçimlere en iyi şekilde hazırlanacaklarını ifade etti. Mevcut aday adayları ile uzun yıllar mücadele ettiklerini söyleyen Gündoğdu; “Mücadele etmeye de devam edeceğiz. Hepsi konuşmalarında ama ucundan, ama kenarından aday adaylığı düşüncesi ile çok çok bahsetmeden üstten geçti.
Partide zaman zaman tartışmalar olabilir. Bu tartışmalardan çıkan sonuçlarda istediğimiz her şey olmayabilir. Ama bunları geride bırakarak 2019 yerel seçimlerine odaklanmalıyız. Bizim hedefimiz bu olacak. Çünkü biz sosyal demokrat yapıda olan bir partiyiz. Ve biz bu ülkeyi kuran partiyiz. Bu ülkeyi tekrar kurtaracak olan da biziz. İşte böyle bir sorumluluğumuz var. Tarih önünde bir sorumluluğumuz var. Bunu beraber başaracağız” dedi.
“Seçici ve dikkatli olmalıyız”
Bölge toplantılarında çok iyi sonuçlar elde edildiğini anlatan Gündoğdu; “Cuma günü Tekirdağ’da son bölge toplantısı olacak ve oraya katılacağız. Tamamen Mart seçimlerine endeksleneceğiz. En iyi ve başarılı sonuç nasıl alınır buna çalışmalıyız.Bşka yolumuz ve çıkışımız yok.Daha seçici ve dikkatli olmalıyız” diye konuştu.
“CHP olarak Kırklareli’yi yine biz alacağız”
Aday kim olursa olsun sonuna kadar yanında olarak bu mücadeleyi hep birlikte göğüsleyeceklerini belirten Vecdi Gündoğdu; “Ben aday adaylarımız bir kez daha kutluyorum. Bu Kırklareli’nin zenginliğidir. 6 aday adayı var. ‘Biz bu dönem Kırklareli’ni alcağız’ diyenleri geçmiş dönemlerde gördük. Hiçbir şey yapamadılar. Biz bu Kırklareli’yi tekrar alacağız. Tekrar CHP olarak belediye başkanımız kim olursa olsun halkımıza hizmet etmeye devam edecek. Birilerinin de yine kursağında kalacak. Ama bu birlikle, beraberlikle, birbirimize saygılı bir biçimde davranarak, en önemlisi etle tırnak gibi olarak mümkündür. Hep birlikte de başaracağız. Başarmak zorundayız. Çünkü bunu kendi çocuklarımız, sosyal demokrasiye inanan Kırklareli halkı, Mustafa kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerini en iyi şekilde devam ettirmek için bütün sorumluluğumuzu ortaya koyarak başarmak zorundayız. Aksi bir netice o doğmamış torunlarımıza veremeyeceğimiz hesaba döner. Ama ben bugün burada bunu görüyorum. Bunun burada en iyi şekilde olacağını düşünüyorum” dedi. Gündoğdu daha sonra tüm aday adaylarıyla birlikte birlik ve beraberlik pozu verdi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol