Bizleri yalnız bırakmadınız

Geçtiğimiz yıllarda özellikle covit 19’un etkisiyle telefonla yada sosyal medya üzerinden kutlamaları kabul ettiğimiz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü bu yıl yine covit 19’un gölgesinde ancak bu kez yüz yüze kutlanabildi. Önadım Medya Grubuna gerçekleştirilen birçok ziyaret, gönderilen çiçekler, telefonla yapılan kutlamalarla dolu dolu bir 10 Ocak geçirdik. Sivil toplum örgütlerinden, siyasi partilere, meslek odalarından kamu çalışanlarına kadar birçok ziyaretçimiz oldu.
Birlikte bir parça da olsa 10 Ocak’ı kutlama fırsatı bulduk. Dostlarımızla, misafirlerimizle yıllar sonra bir araya geldik. Önadım Medya olarak günümüzü kısıtlı da olsa pasta keserek kutladık. Pasta kesiminde iyi dileklerini paylaşan Önadım Medya Grubu Sahibesi Öznur Tüzün, şimdi olmasa da önümüzdeki yıllarda artan kalabalıklarla bu kutlamaların devam etmesini temenni etti. Basının unutulmamasını istedi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde bizleri yalnız bırakmayan, arayan, mesaj atan, mesaj yayınlayan herkese teşekkür ederiz. Bizleri yalnız bırakmadınız. İyi ki varsınız…

Yeşilay’dan Önadım’a kutlama ziyareti
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Yeşilay Kırklareli Şube Başkanı Halil Yücel ve Yeşilay Şube Personeli Esra Baş, Önadım Gazetesi’ni ziyaret ederek burada çalışan gazetecilerin Günü nü kutladı. Basın ile birlikte çalışmalarının kendi faaliyetlerinin de kamuoyunda bilinmesi ve bu yolla daha fazla kişiye ulaşabilmeleri açısından önemli olduğunu belirten Yücel, “Kırklareli’nde güzel bir hava yakaladık. Gittiğimiz kurumlarda, gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde Yeşilay’a karşı büyük bir ilgi var. Bu da bizim işimize olan şevkimizi daha da artırıyor. En son Kırklarelispor ile bir protokol imzaladık. Ondan önce Kırklareli esnafını ziyaret ettik. Toplamda 239 esnafı gezdik. Büyük ilgiyle karşılandık. Bu esnaflardan 39’u birebir Yeşilay ile çalışma sözü verdi. Destekçi olacaklar. Gençlerimizi esnaf daha iyi biliyor. Bizimle şu an işbirliği içerisindeler” dedi.
YEDAM’ın başarısı yüksek
Yeşilay’ın Danışmanlık Merkezi olan YEDAM’dan bahseden Yücel, “1 yıldır faaliyette. Hafta içi hergün görüşmeler yapılıyor. Bağımlılıkla mücadele noktasında başvuruda bulunanlarla görüşüyorlar. Şu an bile görüşmeler sürüyor. Bağımlılıkla mücadele noktasında çalışıyorlar. Başarı oranımız oldukça yüksek. Danışanlarımız arasında bırakma oranı yüzde 50 ile yüzde 60. Madde bağımlılığında yüzde 30 ile 35 arasında seyrediyor. Bu çok büyük bir şey. Çok önemli. Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) Türkiye’de uygulanan bir model. Türkiye genelinde 104 noktada YEDAM var. Onu ötesinde de YEDAM’a gerek kalmadan çözüme ulaştıracak önleyici tedbirlerimiz var. YEDAM’ın yaptığı çalışmaların ön plana çıkmasını istiyoruz. Herkese dokunmak istiyoruz” diye konuştu.
İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Tiran’dan
Önadım’a kutlama ziyareti
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolasıyla Kırklareli Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Özgür Tiran, Önadım’a kutlama ziyaretinde bulundu. Ziyaretten Tiran’ı Önadım Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ferdi Kurtbayram ve Önadım Gazetesi Muhabiri H. Murat Taner karşıladı. Ziyarette Kırklareli basını ile çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Tiran, Halkın Sesi Önadım Gazetesi’nin Kırklareli’nin köklü gazetelerinden biri olduğunu ifade ederek Kırklareli basınının her zaman yanında olduklarını dile getirdi. “En zor şartlar altında bile kamuoyunu doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirmeye çalışan ve her türlü destekleriyle yanımızda olan tüm basın mensubu arkadaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” dedi.
Yazı İşleri Müdürü Ferdi Kurtbayram’da Kırklareli Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile koordinasyon halinde çalışmaktan memnun olduklarını bu noktada basının her zaman yanında İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Özgür Tiran nazarında Vali Osman Bilgin teşekkür etti.
İyi Parti’den kutlama
ziyareti
İyi Parti İl Sekreteri Muzaffer Dilbaz, STK’lardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Sert, Ekonomi Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Halil Karaca, Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Rıza Şenol, Kadın Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcıları Zerrin Dülger, Sübüyan Aktaş, Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gülşen Tüzün ve Parti Üyesi Behice Köseoğlu Önadım Gazetesi’ni ziyaret ederek çalışanların 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. İyi Parti Heyetini Yazı İşleri Müdürü Ferdi Kurtbayram ile Muhabir Murat Taner karşıladı. Ziyarette İyi Parti İl Sekreteri Muzaffer Dilbaz İl Başkanı Hilmi Hersek’in fotoğraf makinesi şeklindeki plaketini Kurtbayram’a hediye etti. Zor bir görevini yerine getirdiklerini görevlerinde kolaylıklar dilediğini söyledi.
Vatan Partisi’nden
10 Ocak kutlaması
Vatan Partisi İl Sekreteri Halil Göçen, İl Saymanı Naci Kökçü ve Merkez İlçe Başkanı Hayal Bumin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Gazetemizi ziyaret ettiler. Ziyarette İl Sekreteri Halil Göçen, yıllardır basın ile iç içe olduklarını ifade ederek kendisini karşılayan Önadım Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ferdi Kurtbayram’ın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Tüm basın camiasına görevlerinde başarılar diledi.
Gelecek Partisi’nden
kutlama
Gelecek Partisi Kırklareli İl Teşkilatı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Önadım’ı ziyaret ederek çalışanların Gazeteciler Günü’nü kutladı. İl Başkanı Mehmet Yıldız, Merkez İlçe Başkanı Barış Durmuş, İl Başkan Yardımcısı ve İletişim Birim Başkanı Alev Arslan ile İl Başkan Yardımcısı Ar-Ge Birim Başkanı Engin Çağlar’ın gerçekleştirdiği ziyarette gazetecilere duvar saati hediye eden İl Başkanı Mehmet Yıldız, Önadım nazarında Kırklareli basınına çalışmalarında başarılar diledi. Günlerini kutladı.
Fen Bilimleri Koleji Çalışan Gazeteciler Günümüzü
kutladı
10 Ocak kapsamında Önadım Gazetesi’ni ziyaret eden Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Kırklareli Okulları Sahibi Ferit Kaya ile Halkla İlişkiler Uzmanı Engüler Artun Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Önadım Gazetesi’ni ziyaret etti. Çalışanların Gazeteciler Günü’nü kutladı. Ziyarette Kaya, eğitimcilerin ve basının birer kamu görevi icra ettiğine işaret ederek bu anlamda basın ve eğitim kurumlarının birlikte birçok projeyi hayata geçinebileceğine değindi. Kaya ve Artun ayrıca Önadım Medya Grubu Sahibesi Öznur Tüzün ile de görüştü. Zor bir görevi yerine getiriyor olmalarından dolayı tebriklerini sundu.
“Sesimizi siz duyurdunuz”
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Önadım’ı ziyaret eden Kırklareli Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Seyhan Esen, basına şükranlarını sundu. “Sayenizde sesimizi yıllardır duyurabildik” dedi.
Kırklareli Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Seyhan Esen, Dernek üyeleri ile birlikte Önadım’ı ziyaret ederek Önadım Gazetesi çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladılar. Önadım Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ferdi Kurtbayram ile görüşen Esen, basının herkesin sesi olma noktasında önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade etti. Bu anlamda sahipsiz sokak hayvanları için çalışan Kırklareli Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği’nin de sesinin kamuoyunda duyurulmasında basının büyük emekleri olduğunu ifade eden Esen, “Sayenizde sesimizi yıllardır duyurabildik. Çabalarınız için teşekkür ediyoruz ve desteğini sürdürmenizi istiyoruz. Sokaklarda yaşayan hayvanlarımızın şartlarını birlikte düzeltebilir. Gerekli çalışmaları bu sayede yerine getirebiliriz” diye konuştu.
Ferdi Kurtbayram’da Esen’e teşekkürlerini iletti.
Önadım’da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlaması
Gün boyu gerçekleştirilen ziyaretlerde misafirlerini ağılayan Önadım Medya Grubu çalışanları gün sonunda Önadım Medya Grubu Sahibesi Öznur Tüzün’ün de katılımıyla pasta kesti. Birbirlerinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Yakın dostlarında yer aldığı pasta kesimi Önadım Medya’nın facebook üzerindeki sosyal medya platformlarından Gazetetrakya da canlı yayınlandı. Öznur Tüzün, “Tüm yerel ve ulusal basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Hiç kimsenin basını unutmamasını istiyorum. İnşallah bu corona virüste geçmişte kalacak ve daha kalabalık bir şekilde Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayabileceğiz” dedi.
Kaynarca’dan çiçek
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Önadım’ı unutmayanlardan biride her yıl olduğu gibi bu yılda Serdar Türker’di. Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, bir çiçek göndererek gazetemiz çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.
Mustafa Hocamızda bizleri unutmadı
Önadım Gazetesi dostlarından Sultan Reyhani Camii Hocası Mustafa Akalın ve Eşi Mevlüde Akalın’da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Önadım’a çiçek göndererek Çalışan Gazeteciler Günümüzü kutladı.
Mumtaz ve Gülen Akın çiftinden çiçek
Önadım ailesinin bir başka aile dostu Mümtaz Akın ve eşi Gülen akında gazetemiz çalışanlarını unutmayanlardan… Çift hem ziyaret gerçekleştirdi hem de bir buket çiçekle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günümüzü kutladı. (H.Murat Taner)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. HAKİKATEN TEBRIYK EDİYORUM... SENFONİK ORKESTRA TADINDAN BİR KOLAJ... DA... HERKESİ ANLADIM AMA BU TABLDOT FERİT NE AKALA? HEM DE BİLMEM NEYİN SAHİBİ KİSVESİ İLE... BU KENDİNİ BÜROKRASİ ÜZERİNDEN SİYASETE HAZIRLAMIYORSA BEN DE ESAT KIRATLIOĞLUYUM!!! EYY KIRKLARELİLİLER MİNİK BİR TUNA SOYKAN GELİYOR GÖZÜNÜZ AYDIN...