“Birbirimizi eleştirdiğimiz kadar AK Parti bizi eleştirmedi”

Cumhuriyet Halk Partisi her hafta Çarşamba günleri düzenlediği halk toplantılarına devam ediyor. Her hafta Kırklareli İl Başkanlığı’nda toplanan partililer istişarelerde bulunuyor. Bu hafta ki halk toplantısının diğerlerine göre bir farklılığı vardı. Toplantı, 7 Ocak’ta yapılacak olan İl Kongresi ve Başkanlık seçimi öncesi son halk toplantısıydı.

3 Ocak Çarşamba günü gerçekleşen halk toplantısı hem 2018 yılının ilk halk toplantısı hem de il kongresi öncesi son toplantı olması ile ayrı bir önem taşıyordu. 

Toplantıya katılanlar arasında; CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, Kırklareli İl Başkanı Ünal Başkur, Merkez İlçe Başkanı Gürcan Saatçi, Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Mert Özkan, Kadın Kolları Başkanı Nursel Aldemir, belediye başkanları ve parti mensupları katıldı.
Önemli Olan CHP
Toplantıda söz alan bütün partililerin en önemli gündem maddesi 7 Ocak tarihinde yapılacak olan il kongresi oldu. Konu hakkında konuşan CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan; “Bizler dava arkadaşları olarak kardeşçe, birleştirici, bütünleştirici, demokratik anlayışı son derece yüksek tutarak, demokratik anlayışı yüksek tutarak bu seçimlerden çıkmalıyız. Yeni seçilen arkadaşları ve seçilecek arkadaşları kutluyorum. Bu bir bayrak yarışıdır, bu bir hizmet yarışıdır. Umarım bayrağı alanlar daha iyi işler yapar. İlerleyen zamanlarda kendilerinden daha iyi olacak arkadaşlara yerlerini bırakırlar. Önemli olan CHP’dir. Bu seçimde rakip olarak görülen kişiler aslında birbirlerine rakip değil, aynı amaç uğruna çalışan kişilerdir.” diye konuştu.
CHP olarak tazeleniyoruz
Turabi Kayan’ın ardından konuşan CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu; “81 ilde merkez ilçeler, diğer ilçeler ve il başkanlıkları olmak üzere seçimlerimizi gerçekleştiriyoruz. 3 Şubat tarihinde kurultayımız olacak ve partimiz tazelenmiş, yeni örgütleriyle, yeni başkanlarıyla, yeni yönetimleriyle en iyisini yapmanın gayretini gösterecek. 2019 seçimleri diğer hiçbir seçime benzemiyor. O yüzden aklımızı başımıza almamız lazım. Zaman zaman kırgınlıklar ve dargınlıklar olabilir. Ama kongrelerimizin ardından yaşadığımız kırgınlıkları artık arkamızda bırakmalıyız. Hem ülkemizin hem de partimizin geleceği için birlik olmalıyız.” ifadelerini kullandı.
CHP Kırklareli ve Bölgede yüz akı olsun
Örgüt olarak birlik olmanın önemini geçmişten örnek vererek anlatan Gündoğdu, “Her zaman söylüyorum sadece başkan olarak nitelendirdiğimiz makamlarda ki arkadaşlarımızın çalışması yetmez. Geçmişe bakalım 1999 yılında kaybettiğimiz belediye seçiminden sonra burada yaptığımız toplantılar sayesinde, o toplantılarda ki örgütleşmemiz sayesinde 2004’te ki seçimlerde belediyeyi geri aldık. Yine bu şekilde örgütlü olmamız gerekiyor. Bundan sonra partiye gönül veren herkesin elinden geleni yapması gerekiyor. 7 Ocak’ta seçimimiz var. Sonuç ne olursa olsun kim seçilirse seçilsin. Seçilen adaya destek olması gerekiyor. Bu sayede CHP Kırklareli ve bölgede yüz akı olsun.” dedi.
Ünal Başkur’un İl Başkanı olarak
son toplantısı
Gündoğdu’nun ardından konuşan İl Başkanı Ünal Başkur İl Başkanı olarak son halk toplantısına katıldı. Başkur konuşmasında şu sözleri ifade etti; “Bugün bizim mazbata alışımızın yıldönümü. Buradan bizi bu göreve layık gören bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Emanete hıyanet etmeyerek 2 yılımızı doldurduğumuza inanıyoruz. Demokrasi duvarına bir tuğla eklediysek ne mutlu bizlere. 7 Ocak tarihinde görece gelecek arkadaşlarımız da umuyoruz bu duvara tuğlalar koymaya devam eder. Geçen hafta verdiğim söz üzere her kim seçilirse seçilsin elimden geldiğince kendilerine yardımcı olmaya çalışacağım.”
Bütün büyüklere sesleniyorum
gençleri örnek alsınlar
Toplantıda konuşan herkesin değindiği konu olan birlik ve beraberlik olgusundan bahsedenlerden biri de Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Mert Özkan oldu. Özkan, “Bizler gençlik kolları olarak tek liste olarak seçime gittik ama tüm renkleri içinde bulunduran bir yönetimle seçime gittik ve bütün ilçelerde ki örgütlerin desteğini aldık. Geçtiğimiz iki yılda çok fazla kavga ve tartışma yaşandı diyoruz ya buradan bütün büyüklere sesleniyorum biz gençleri örnek almalarını istiyorum. Bizler de seçime gittik rakip olduğumuz arkadaşlarımla bugün sokakta, partide, davamızda yan yana yürüyoruz.” diye konuştu.
CHP son 2 yıldır birbirini yemekten
başka bir şey yapmadı
Çarpıcı açıklamalar yapan Özkan, “Gençler olarak aramızda ayrıştırıcı bir tavır olmayacak. Daima birleştirici olacağız. Şu an ki bulunduğumuz tablo ortada. Buradan bütün büyüklerime sesleniyorum yapılacak seçimlerde ellerini vicdanlarına koysunlar. Bizler futbol takım taraftarları değiliz. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi’nin geleceği için mücadele eden gençleriz. Artık parti içi ayrılığın önüne geçilsin son 2 yılda Cumhuriyet Halk Partisi birbirini yemekten başka hiçbir şey yapmadı. AK Parti bizim birbirimizi eleştirdiğimiz kadar bizi eleştirmemiştir.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından bütün partililer Pazar günü yapılacak olan seçime davet edildi ve birlik ve beraberlik çağrısı yapıldı. Toplantı sonunda parti üyeleri hep birlikte Eski CHP İl Genel Meclis Üyesi Aydın Karakoç’un kayın validesi Gülzade Çakan’ın cenaze namazına gittiler.

Yorum Yazın

1 Defa Yorum Yapılmış.

  1. Şükür sizi gördük 04 Ocak 2018 Perşembe 20:30:20

    Turabi beyi şükür bir haberde de olsa gördük. Kırklareli milletvekillerini sayın deseler 3 kişi içinden kendisinin adını bulduramayacağım isim olurdu herhalde. Vecdi beyi her yerde görürken Turabi beyi tek tük halk arasında görünce unutuyor insan. Bence kendisinin performansını da bir eleştirse iyi olacak.