Biden’in sözlerine Minsolmaz’dan tepki

AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, ABD Başkan Adayı Joe Biden’in sözleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasında ABD ve CHP’yi eleştiren Minsolmaz, “Biden konuştu. Biten muhalefet oldu! Millet İttifakı’nın gizli ortağının ABD olduğu ortaya çıktı. ABD Başkan adayı, her şeyi deşifre etti. Milletin gücünün üstünde güç tanıyanlardan, işgalci ABD’yi yanına katanlardan Millet İttifakı mı olur?” diye sordu. 

AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Donald Trump’un rakibi ABD Başkan Adayı Joe Biden’in bir mülakatındaki konuşmasını eleştirdi. Minsolmaz açıklamasında;
“ABD Başkan adayı Joe Biden’in vesayet ve tehdit yüklü açıklamaları; ülkemizdeki muhalefetin, ABD’nin himayesinde olduğunun açık itirafıdır. Demek ki iktidar olabilmek adına muhalefet; şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilmiştir. Yazık.
Zamansız efelenmeleri, iş su yüzüne çıktığında ise derin sessizlikleri bundan olabilir mi?
ABD’nin Türkiye’deki emellerine alet olan muhalefetin milliliği bizzat Aziz Milletimiz tarafından sorgulanır. Bu işbirliği ile yapacakları hiçbir iş; milletin ve ümmetin hayrına olmaz, olamaz.
Bu gibi emperyalist devletlerin desteğindeki ittifaklar, Milletimiz tarafından asla kabul görmez, göremez. Bu itirafın muhatabı, ABD’den destek görmüş muhalefet ne diyor?
Biden konuştu. Biten muhalefet oldu! Millet İttifakı’nın gizli ortağının ABD olduğu ortaya çıktı. ABD Başkan adayı, her şeyi deşifre etti. Milletin gücünün üstünde güç tanıyanlardan, işgalci ABD’yi yanına katanlardan Millet İttifakı mı olur?
Biden bir de bedel ödetecekmiş! Bi dene istersen Biden! Anlaşılan Joe Biden; Türk Milleti, Türk Ordusu ve Türk Tarihi hakkında yeterli bilgiye sahip değildir” sözlerine yer verdi.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. -Anne ne yicez bu gece... - Baygın baydın çorbası yavrum...