Belediye Meclisi bugün toplanıyor

Yerel Seçimlerin ardından Kırklareli Belediye Meclisi Üyesi olarak seçilen isimler 13 Nisan 2019 Cumartesi günü (bugün) Belediye Meclisi’nin ilk birleşiminde bir araya geliyor.

Kırklareli Belediye Meclisi’ne Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) listelerinden seçilen Belediye Meclis Üyeleri bugün ilk kez toplanıyor. İlk toplantıda Belediye Meclisi tanışmanın ardından çeşitli komisyonlara ve görevlere üyeleri seçecek. Meclis seçimlerin ardından yapacağı ilk toplantısında 18 maddelik bir gündem ile toplanıyor.

31 Mart Yerel Seçimlerini geride bırakan Kırklareli, yerel yönetimlerini belirledi. Bu kapsamda Kırklareli Belediye Başkanı ikinci kez bu kez seçimlere partisi aday göstermediği için bağımsız olarak giren Mehmet Siyam Kesimoğlu oldu. Belediye Başkanının partisi olmasa da Belediye Meclisine seçilen üyeler Millet İttifakı ile bir araya gelen CHP ile İyi Parti, Cumhur İttifakı ile bir araya gelen AK Parti ve MHP’li adayların isimlerinin yeraldığı listeden oluştu. Kırklareli Belediye Meclisi’ni oluşturan bu isimler 13 Nisan 2019 Cumartesi yani bugün ilk toplantılarını yapacaklar. Saat 11.00’da Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda bir araya gelecek Belediye Meclis Üyelerini 18 maddelik bir gündem bekliyor. Çeşitli komisyon ve birimlere üye seçimlerinin yapılacağı ilk toplantı öncesi Belediye Meclis Üyelerinin birbirlerini tebrik etmesi ve tanışması ardından Belediye Başkanı Kesimoğlu’nun bir konuşma yapması bekleniyor.
18 madde ile toplanılacak
Kırklareli Belediye Meclisi’nin gündeminde ise şu maddeler bulunuyor;
Meclis 1. Başkan Vekili ve 2. Başkan Vekili seçimi.2 Asıl, 2 Yedek Meclis Katibi seçimi.3 Encümen üyesi seçimi.İmar Komisyonu üye seçimi.Plan Bütçe Komisyonu üye seçimi.Çeşitli İşler Komisyonu üye seçimi.Çocuk Aile ve Engelliler Komisyonu üye seçimi.Ulaşım Hizmetleri Komisyonu üye seçimi.
AB Komisyonu üye seçimi.Memur Sendikası ile toplu sözleşme yapılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi.Kırklareli Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliğine 4 asıl, 2 yedek temsilci seçimi.Tarihi Kentler Birliğine 1 asıl 1 yedek üye seçimi.Marmara Belediyeler Birliğine 1 asıl, 1 yedek üye seçimi.Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT' e 2 asıl, 1 yedek üye seçimi.Türkiye Belediyeler Birliğine 3 asıl, 2 yedek üye seçimi.2018 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi.
2018 Yılı Denetim Komisyon Raporunun görüşülmesi.Dilek ve temenniler.
Mecliste bu isimler yer alacak
31 Mart’ta yapılan seçimlerde CHP ve MHP listelerinden Belediye Meclisi’ne seçilen isimler ise şöyle;
Arda Kolcular (CHP Kontenjan), Burcu Özel (CHP Kontenjan), Selda Bilgin (CHP Kontenjan), Gürkan Oras (CHP), Hasan Baykal (CHP), Savaş Çekinmez(CHP), Elmas Büyükdere (CHP), Can Yazıcı (CHP), Mahmut Bozan(CHP), Esra Cansu Boyraz (CHP), Samet Babacık (CHP), Yücel Uluçay (CHP), Ali Gökçen(CHP), Sualp Aldüz (CHP), Ayşe Durmaz (CHP).
Halil Kahraman (MHP), Ömer Faruk Akkol (MHP), Yüksel Taşkın (MHP), Ersin Kırmızı Taş (MHP), Fahrettin Kaya (MHP), Fırat Altıntel (MHP), Coşkun Toklucu (MHP), Nadiye Rodoplu (MHP), Ayten Doymaz (MHP)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol