“Bayramın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum”

AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, bir mesaj yayımlayarak Kırklarelilerin Kurban Bayramını kutladı. Çiler, mesajında Bayramın tüm insanlık için barış, huzur, güven ve hayırlara vesile olmasını diledi. 

AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, Kurban Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı. Çiler mesajında; “Bayramlar, sevinme ve sevindirme günleridir. Bayram, basit çıkarların, anlamsız kırgınlıkların insan benliğini kuşatan duvarlarını yıkarak kişinin kendini asması, etrafındakilerin farkına varması demektir. Bu bayrama adını veren Kurban, insanın Allah'a yakınlaşmasına vesile olurken, malî yönüyle de sosyal dayanışmayı güçlendir. Milletimiz, kurban ibadetine ayrı bir önem vermekte ve imkanı olanlar bu ibadeti yerine getirmeye çalışmaktadır.
Ancak bu ibadetin yerine getirilmesi kadar onu ifa ederken gözetilmesi gereken ilkeler ve amaçlar da önemlidir. Bu nedenle, bütün Müslümanların, özellikle, kurbanın ehil kimseler tarafından ve usulüne uygun şekilde kesilmesine özen göstermeleri, kurbanlık hayvana şefkatle davranmaları ve çevre temizliğine riayet etmeleri konusunda çok daha duyarlı olmaları gerektiğini tekrar hatırlatmak istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, bizleri bir kez daha Kurban Bayramı’na eriştiren Yüce Mevla'ya hamlediyor, basta Kırklareli halkı olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın ve bütün dindaşlarımızın bayramını içtenlikle kutluyor, bayramın tüm insanlık için barış, huzur, güven ve hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum” dedi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol