Başkur, Parti İçi Birlikteliğe Vurgu Yaptı

Adaylık açıklamalarından sonra CHP Kırklareli İl Başkanı Ünal Başkur; ‘’Parti ve örgüt birlikteliği sağlamaya yönelik açıklamalar için teşekkür ediyorum’’dedi. 

29 Kasım Çarşamba günü saat 12.30’da CHP Kırklareli İl Başkanlığında gerçekleştirilen olağan toplantının bir numaralı gündemi yine adaylık açıklamaları oldu. İl Başkanı Ünal Başkur ile CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, ilçe kongre süreçleri  ve il kongre süreçleri hakkında açıklamalarda bulundular. Toplantının ilk bölümünde üzerinde durulan parti içi birlikteliğin sağlanması, parti adaylarından beslenerek partiye bağ duymaktan ziyade CHP’den beslenerek partinin büyümesini sağlamak görüşü oldu. 

Baştarafı Sayfa 1’de
İl Başkanı Ünal Başkur yaptığı açılış konuşmasında bu durumun önemini vurguladı. Vekil Gündoğdu ise; ilçe kongreleriyle başlanan sürecin genel kurultayda genel başkan ve PM seçimleriyle noktalanacağını belirtti. Hala 2019’daki seçim için Genel Merkez’dekilerin çalıştıklarını belirten Gündoğdu, seçim aşamasından sonra tamamen o hedefe tamamen yöneleceklerini söyledi.
Toplantıda, Merkez İlçe Başkan Adayları; Mevcut Başkan Gürcan Gültekin ve Gürcan Saatçi partililer ile son temaslarını gerçekleştirdi. Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına Ali Bayram adaylığını açıkladı ve yoğun katılım altında bir adaylık konuşması yaptı. Toplantıya damgasını vuran noktalardan biri de Vekil Gündoğdu’nun rakip partilerin Kırklareli Belediyesi’ni alacağız şeklindeki açıklamalarına yanıt vermesi oldu. Gündoğdu, iddialı bir şekilde CHP’nin yine Kırklareli Belediyesini alacağının altını çizdi. İddialı söylemden sonra Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Merkez İlçe Başkan Adayları Gürcan Saatçı ile Gürcan Gültekin, Merkez Gençlik Kolları Adayı Ali Bayram ve İl Başkanı Ünal Başkur ile beraberlik pozu verdi.
Başkur sadece seçim sürecinde değil her zaman partiye destek istedi
CHP Kırklareli İl Başkanı Ünal Başkur, partilileri kenetlenmeye çağırdı. Sadece aday açıklama veya seçim zamanı değil her zaman beslenme kaynağının CHP olması gerektiğini belirten İl Başkanı Başkur; ‘’Parti ve örgüt birlikteliği sağlamaya yönelik açıklamalar için teşekkür ediyorum. Başkan Ali Bayram ve sonrasında çıkacak olan olası aday arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Kendi içimizde bu mücadelede tek hedef; parti örgüt birlikteliğini sağlamak. Bunun böyle bilinmesi gerekiyor.
İki hafta önce yine Gürcan Saatçi Başkanımız, adaylığını açıkladığında böyle bir kalabalıkla karşı karşıyaydık. Ondan sonraki hafta bu kalabalığı göremedik. Parti örgüt ve birlikteliğini sağlamak, burada yan yana durmaktan geçiyor. Salt adaylık açıklamalarında veya parti içi bir yarış sürecinde burada olmaktan geçmiyor. Bu iyi dilek ve temennileri paylaşan arkadaşlarımızın, bir arada da duruş sergileme adına ben katkı vermelerini bekliyorum’’ifadelerini kullandı.
Sadece kişilerin arkasında olunursa; parti büyümez
Başkur; ‘’Aksi takdirde ola ki; Ali Bayram Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanımız oldu. Salt sandık zamanı eğer, Ali Başkan’ın yanında yer aldığımız takdirde, büyüyemeyiz. Partisel ve örgütsel birlikteliği sağlayamayız. Yaşadıklarımız bunun biraz da göstergesi. Umuyorum Ali Başkanımızla gelenler, bundan sonraki süreçte o bayrağı sen alırsan eğer; tüm duruşlarıyla partimizin her aşamasında, en sade anında ve en coşkulu anında olmak üzere bu katkıyı verirler aramızda bulunurlar. Hep birlikte bu partisel birlikteliği sağlarız. Belli kesim ve odaklardan beslenir şekilde değil de, asıl beslenme kaynağımız Cumhuriyet Halk Partisi diyerek omuz omuza duruş sağlarız’’dedi.
‘’Gürcan Gültekin Başkanımıza teşekkür ediyorum’’
Kırklareli siyasetinde yol arkadaşı Gürcan Gültekin hakkında ve kongre süreci hakkında açıklamalar yapan İl Başkanı Ünal Başkur; ‘’3 Aralıkta Merkez İlçe Kongremizi gerçekleştiriyoruz. İki yıllık bir süre geçti. Bu koltuklarda zaman çok çabuk geçiyor. Bu böyle bilinir. Sizler bizlerin bu koltuklara gelmesini sağlayanlarsınız. Bu koltuklarda kalış sürelerimizi çok uzun olarak algılasanız da, bizim için dün gibidir. Bu koltuklara aday olurken, düşlerimiz vardı, projelerimiz vardı, umutlarımız vardı. Ne kadarını gerçekleştirdiniz diyorsanız, ben eminim benden önceki arkadaşlarım da aynı yanıtı vereceklerdir. Maalesef düş ve projeleri hayata geçiremiyorsunuz. Ben bu iki yıllık periyot adına Gürcan Gültekin Başkanımıza teşekkür ediyorum. Her iki Gürcan arkadaşımıza bu koltukta başarı diliyorum. Beslendiğimiz tek kaynağın Cumhuriyet Halk Partisi olması gerektiğini unutmadan iyi niyet ve temennilerimi sunuyorum. Başarılar diliyorum’’şeklinde konuştu.
Genel Merkez 2019’daki seçimler için çalışmaya devam ediyor
CHP’nin Kırklareli’nde yaşanan yoğun kongre süreci hakkında açıklamalarda bulunan CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu; ‘’Demirköy ile kongre süreçlerimize başladık. Pınarhisar, Vize, Kofçaz kongreleriyle devam ettik yarın Babaeski Kongresi var. Pazar günü de Merkez İlçe ve Lüleburgaz’da ilçe kongrelerimiz bitecek. Ardından İl Başkanlığı seçimi. Zannederim ki; Şubat ayının başında Büyük Kurultayımız Genel Başkanımızı ve PM’yi seçeceğiz. Kendi içimizdeki bu telaşlı süreç bitecek. İktidarın nasıl olması gerektiği hesaplarını yapacağız. Genel Merkezimiz, 2019’daki yerel seçimler ve genel seçimlerle ilgili çalışmalarına devam ediyor’’dedi.
‘’Kırklareli Belediyesi yine
CHP’nin olacak’’
Yerel gazeteleri yakından takip ettiğini belirten CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, rakip partilerin 2019’da Kırklareli Belediyesi’ni alacağız şeklinde demeçlerini okuduğunu söyledi. Rakip partilere iddialı bir yanıt veren Gündoğdu, CHP’nin 2019 Yerel Seçimlerinde de Kırklareli Belediyesi’ni alacağını söyledi. Bu açıklama partililerden alkışlarla karşılık buldu.
İddialı söyleminin sahibi Vekil Gündoğdu, Kırklareli Belediyesi’nin yine CHP’nin alacağını söyledikten sonra; Merkez İlçe Başkan Adayları Gürcan Saatçı ile Gürcan Gültekin, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkan Adayı Ali Bayram ve İl Başkanı Ünal Başkur beraberlik pozunu vererek fotoğraf çektirdi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol