Başkan Nalbant, AK Parti’ye geçti

CHP’den istifa eden Evrensekiz Belediye Başkanı Mustafa Nalbant AK Parti’ye geçti. Nalbant’ın parti rozetini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan taktı. Parti İl Başkanı Alper Çiler yaptığı açıklamada; “AK Parti Haftalık Olağan Grup Toplantımızda; Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın taktığı rozet ile Evrensekiz Belediye
Başkanımız Sayın Mustafa Nalbant AK Parti'mize geçmiştir. Şahsım ve teşkilâtım adına, Kıymetli Başkanımıza “ailemize hoş geldiniz” der, çalışmalarında başarılar dileriz” dedi.

Bir süre önce partisi CHP’den istifa eden Lüleburgaz ilçesinin Evrensekiz Belde Belediye Başkanı Mustafa Nalbant artık AK Parti saflarında. Gazetemize istifasının nedenleri ile alakalı olarak açıklamalarda bulunan ve “Beldemizin çıkar ve menfaatleri doğrultusunda her zaman kapım diyaloğa açıktır. Benim hiçbir siyasi partiye düşmanlığım yoktur” diyerek, bu değişimin sinyallerini veren Nalbant, törenle AK Parti rozetini taktı.

AK Parti’nin haftalık olağan toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ellerinden rozetini alan Nalbant artık bir AK Partili olarak Evrensekiz Belediye Başkanlığı görevini sürdürecek. Rozet törenine Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz ile İl Başkanı Alper Çiler de katılım gösterdi.
Alper Çiler yaptığı açıklamada; “AK Parti Haftalık Olağan Grup Toplantımızda; Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın taktığı rozet ile Evrensekiz Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Nalbant AK Parti'mize geçmiştir. Şahsım ve teşkilâtım adına, Kıymetli Başkanımıza “ailemize hoş geldiniz” der, çalışmalarında başarılar dileriz” dedi.
Neler söylemişti
Geçtiğimiz ay Kırklareli’nin siyasi gündemine bomba gibi düşen, Evrensekiz Belediye Başkanı Mustafa Nalbant’ın partisi CHP’den istifa etmesi ile ilgili olarak Nalbant gazetemize samimi açıklamalarda bulunmuştu. İstifa gerekçesinin bir değil, birden fazla nedenleri olduğunu belirten Nalbant, “Milletvekilleri ve İl Başkanı yanımda durmadılar” diyerek partiye olan sitemini dile getirmişti.
Nalbant şunları söylemişti;
“Belediyemizde düzene uymadıkları gerekçesiyle 4 işçimizi işten çıkarmak durumunda kalmıştık. Çıkarılan iki işçi daha sonra mahkeme yoluna gittiler. Eylem yaptılar. Bu eylem sürecinde partimizin İl Başkan Yardımcıları geldiler, işçilere destek oldular.
Bizler İl Başkanımıza, Milletvekillerimize dedik ki; ‘Söz konusu işçilerimizin bağlı olduğu Genel-İş Sendikası, DİSK’e bağlı bir sendikadır. DİSK’i de partimiz desteklemektedir. Aracı olun, buna bir çözüm yolu bulun’ dedik. Maalesef kimse ilgilenmedi. Milletvekilleri ve İl Başkanı yanımda durmadılar. Daha sonra işçilerden biri bana dava açtı. Sözde kendisinin sendikalaşmasını engellemişim. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değildir. Amaç sendikaya üye kazandırmaksa her zaman yardımcı olacağımı ifade ettim. Sendikaya karşı bir tavrım yok. Hele işçiyi ezmek gibi bir durum asla olamaz. Ancak bu süreçte partiden hiç kimse ne aracı oldu, ne de yardımcı oldu. Herkes uzaktan baktı.”
Nalbant, Evrensekiz Organize Sanayi Bölgesi Mütevelli Heyeti seçiminde de kendi partilileri tarafından destek görmemesinin, istifa sebeplerinden bir diğeri olduğunu söyleyerek; “Kullanılan bir karşı oy ile kendi bölgemde yer alan Organize Sanayi Bölgesi Mütevelli Heyetine giremedim. Belde sakinleri beni görüyor; “Belediye Başkanı olarak sen neden heyette yer almıyorsun” diyorlar. Haklılar” dedi.
Nalbant son olarak; “Benim o kadar fedakarlığıma rağmen CHP’nin Kırklareli İl Başkanı’ndan ve mevcut iki milletvekilinden destek alamadım. Bizler yerel seçimlere girdiğimizde 430’u geçmeyen CHP’nin belde oylarını 1150’ye çıkarmıştık. Yine genel seçimlerdeki oy sayısını da neredeyse iki katı yapmıştık.
Tüm bu sebeplerden dolayı gördüğüm lüzum üzerine 30 Eylül 2020 tarihinde CHP’den istifa ettim” dedi.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. parti değiştirdiğiniz için sizi yıpratacaklardır. size zamanında destek olmayan eski partinizin teşkilatı başlamıştır bile eleştirmeye. ama hiç aldırmayın. siz beldeniz için çalışmak istiyorsanız işte size fırsat. size başka partiden de olsa oy verenleri böyle hizmetle kucaklarsanız olur biter.

  2. kaderiniz aynı olur 10 Kasım 2020 Salı 13:52:54

    Kendini satışa çıkaranın karanlık bir alıcısı daima bulunur.

  3. Kaderiniz aynı rümuzlu arkadaş Başka partiye genel başkan eliyle gönderilip görevleri bitince geri gelen o kameralar karşısında boynunu bükenler ses çıkartamayanlar dahil mi bu dediğine ?