“Basın mensuplarımız milletimizin duygularına tercüman olmaktadır”

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla Kırklareli Valisi Osman Bilgin, ilimizde görev yapan basın mensuplarıyla dün kahvaltı programında bir araya geldi. Programa Önadım Medya Grubu da tam kadro katılım sağladı. Kırklareli Valisi Osman Bilgin programda yaptığı konuşmada, “Halkın doğru ve tarafsız habere ulaşması için çalışan basın kuruluşları, gelişmiş toplumların itici gücüdür. Bu çalışmayı yapan basın emekçileri objektif, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlüklere duyarlı olması ise gelişmiş demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarıdır. Ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen basın mensuplarımız bu yönüyle milletin duygularına tercüman, düşüncelerine ses olmaktadırlar. Ayrıca ilimizin tanıtılmasında, her alanda gelişmesine de önemli katkılar sağlayan basın çalışanlarının bu güne kadar gösterdikleri gayreti, bundan sonra da aynı hassasiyetle sergileyeceklerine inanıyorum. İlkeli ve dürüst yayıncılık prensiplerinden ödün vermeyen, kamuoyunu aydınlatmak için her koşulda, sorumluluk duygusu içinde çalışan fikir işçilerimizin ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” dedi.
Konuşmanın ardından kahvaltıya geçildi. Devamında Vali Osman Bilgin sorulan soruları cevaplandırdı. Program sonunda basın mensuplarının yeniden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Kırklareli Valisi Osman Bilgin gazetecilere hediyelerini takdim etti. Toplu fotoğraf çekinlerinin ardından program sona erdi.


Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. haydar meriç anısına 11 Ocak 2020 Cumartesi 15:50:52

    Öldürülmek işkencelerden geçirilmek hapislerde çürütülmek ve işlerinden edilip süründürülmekte dünya rekoruna ilerleyen gerçek gazeteciler sanki cephede savaşan askeriyenin sivil versiyonu gibiler...