Başımız sağ olsun...

Pençe-Kilit Harekâtı
 bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgesinesızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada dokuz kahraman askerimiz şehit oldu. Dört kahraman askermiz de yaralandı. Yaralıların hastaneye sevk edildi ve tedavilerine başlandı.Temasta ilk belirlemelere göre 15 terörist etkisiz hâle getirildi. Bölgede operasyonlar devam ediyor.
Milli Savunöa Bakanlığı, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz" ifadelerini kullandı."29 hedef imha edilmiştir"Devam eden operasyonlarda çok sayıda hedef vurulurken Milli Savunma Bakanlığı yapılan operasyonlar ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelerin dile getirdi; "PKK/YPG/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak ve Suriye kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak kuzeyindeki Metina, Hakurk, Gara ve Kandil bölgeleri ile Suriye kuzeyinde bulunan terörist hedeflerine 13 Ocak 2024 saat 00.30’da Hava Harekâtları icra edilmiş, icra edilen Hava Harekâtları ile Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerinde bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve petrol tesislerinden oluşan 29 hedef imha edilmiştir.
İcra edilen bu harekâtlarda, azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir.
Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.
Bu harekâtlar sırasında; masum insanların, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır."

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol