“Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi

“Balkan Araştırmaları Çalıştayı”, 06 Şubat 2018 tarihinde İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Çalıştaya Kırklareli Üniversitesini temsilen; Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Neziha Musaoğlu ve Dış İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Neriman HocaoğluBahadır da katılım sağladı

“Balkan Araştırmaları Çalıştayı”, 06 Şubat 2018 tarihinde İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Çalıştay programına; Kırklareli Üniversitesini temsilen; Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Neziha Musaoğlu ve Dış İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Neriman Hocaoğlu Bahadır katıldı.
Çalıştayda; Balkan coğrafyasında bulunan üniversitelerin araştırma, proje, çift diploma ve ortak derece programları, akademisyen ve öğrenci değişimi, STK’larla ortak etkinlikler ve hayat boyu öğrenme programları çerçevesinde yapılacak işbirlikleri için görüş alışverişinde bulunuldu. Araştırma ve projelerde öncelikli konular, paydaş üniversitelerde Balkanlar ile ilgili yürütülen diploma ve sertifika programlarının etkinliğini arttırma, Balkanlar üzerine çalışan insan kaynağı kapasitesini geliştirmenin yanı sıra bir araştırma ve veri merkezi oluşturma konularında görüşmeler yapıldı.
Etkinlik, çalıştay sonuçlarının değerlendirilmesinin, 30-31 Mart 2018 tarihlerinde Makedonya-Kalkandelen’de düzenlenecek "Balkan Üniversiteler Birliği'nin (BAU) 4. Yıllık Konferansı" öncesinde gelecekteki işbirlikleri açısından son derece yararlı olacağının vurgulanmasıyla sona erdi. (Kırklareli Üniversitesi)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol