Bahar Dönemi Kayıt yenileme işlemleri başladı

Kırklareli Üniversitesi bahar dönemi kayıt yenileme işlemlerinin 29 Ocak - 02 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu. 

Bahar dönemi kayıtlarının 29 Ocak Pazartesi günü başladığını ve 02 Şubat 2018 tarihinekadar gerçekleştirileceğinin duyurusunu yapan Kırklareli Üniversitesi açıklamasında, “Kayıt yenileme işlemleri 29 Ocak - 02 Şubat 2018 tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır. Aşağıda yer alan ders kayıt kılavuzunu inceleyerek ders kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz” ifadelşerini kullandı.
“Okul harçlarını 02 Şubat 2018 tarihi mesai bitimine kadar
ödemeleri gerekmekte”
“Öğrencilerimizin öncelikle ödemesi gereken katkı payı/öğrenim ücreti tutarını Ziraat Bankası ATM’lerinden veya internet bankacılığı aracılığı ile 02 Şubat 2018 tarihi mesai saati bitimine kadar ödemeleri gerekmektedir. 21 Ekim 2017 tarihli ve 30217 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan '2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Bakanlar Kurulu Kararı'nın 6 ncı maddesi: “Bir yükseköğretim programına kayıtlı iken tekrar girdiği sınav sonucuna göre başka bir yükseköğretim kurumuna yerleşen öğrenciler, kayıt yaptıracakları yükseköğretim kurumuna ait katkı payı/öğrenim ücretine tabi olur.” hükmü gereği başka bir üniversiteye kayıtlı iken, tekrar girdiği sınav sonucuna göre üniversitemize yerleşen, kayıt yaptıran ve halen okumakta olan öğrenciler ilgili katkı payı/öğrenim ücretini ödemek zorundadır” şeklinde öğrencileri 02 Şubat tarihine kadar kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirmesi gerektiğini duyurdu.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol