Bağımlılıkla mücadeleye sporcu desteği

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kırklareli Şubesi, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında Kırklarelispor Kulübü ile protokol imzaladı. Protokol ile bağımlılık yapıcı maddelere karşı ortak mücadele yürütülmesini öngörüyor. Bu mücadele kapsamında ise özellikle gençlerin spor karşılaşmalarına davet edilmesi ve buralarda kötü alışkanlıklara karşı bilgilendirilmesi amaçlanıyor. Bu amaçla Kırklarelispor Kulübün karşılaşmalarda kötü alışkanlıklara karşı farkındalık artırıcı broşür dağıtımı, pankart açılması gibi faaliyetler gerçekleştirmesi bekleniyor. Söz konusu protokol önceki günü Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kırklareli Şube Başkanı Halil Yücel ile Kırklarelispor Kulüp Başkanı Volkan Can arasında imzalandı. 

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kırklareli Şubesi Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) kapsamında Kırklarelispor Kulübü ile işbirliği protokolü imzaladı. 2 yıllık süresi bulunan protokolün imza törenini Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kırklareli Şube Başkanı Halil Yücel ile Kırklarelispor Kulüp Başkanı Volkan Can gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen protokolle ilgili bilgi veren Halil Yücel, “Kırklareli ve bölgemizde bir ilki gerçekleştirdik. Kırklarelispor ile işbirliği protokolünü imzaladık. Kırklarelispor Kulübü Başkanı Sayın Volkan Can’a yakın ilgisinden dolayı teşekkür ederim. Amacımız sporun birleştirici gücünden yararlanıp bağımlılıklarla topyekun mücadele etmektir” dedi.
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kırklareli Şubesi Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) kapsamında gerçekleştirilen protokol, “Bireyin ve toplumun sağlığını, güvenlik ve geleceğini tehdit eden uyuşturucu, sigara/tütün, alkol, kumar, teknoloji ve benzeri her türlü bağımlılıktan korumak amacıyla eğitim ve farkındalık faaliyetlerinin yürütülmesi, kaynak ve hizmet kullanımında iş birliği yapılması, sporcuların ve sporseverlerin bağımlılıkla mücadele koordinatörlerince bilgilendirilerek onların da vatandaşları bilgilendirmelerinin sağlanması, basılı, görsel ve işitsel yayınlar ile toplumun aydınlatılması ve bilinçlendirilmesi gibi konularda Kırklarelispor Kulübü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kırklareli Şubesi arasındaki, işbirliği, bilgi paylaşımı ve koordinasyonun usul ve esaslarını kapsıyor.
Protokolle Kırklarelispor Kulübü, müsabakalarda uygun görülen şart ve zamanlarda Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından temin edilecek bilgilendirmeye yönelik basılı materyallerin dağıtımını yaparak sporseverleri bilgilendirecek, müsabakaların oynanacağı sahaların uygun yerlerine bu materyalleri asacak. Protokolle ayrıca 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftasında ve Kırklarelispor Kulübü tarafından uygun görülen diğer zamanlarda konferans, seminer, panel, toplantı vb. faaliyetler düzenlenecek. (H.Murat Taner)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. sevsinler gene de 09 Ocak 2022 Pazar 14:48:59

    Tonlarca ithal edilen ve tüketilen bağımlıĺık maddeleri baronları kanunlarla korunurken şu acıklı mücadele türleri iç yakıyor...

  2. VOLKAN CAN SAÇLARINI HANGİ JÖLEYLE YIKIYORSUN?