Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2024 yerel seçimleri için aday adaylığı başvuru süreci 21 Kasım’da başlamış ve 5 Aralık itibariyle sona ermişti. İlçemiz Uzunköprü’de de CHP’den belediye
başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclis üyeliği için çeşitli isimler başvurularını gerçekleştirdi. Bu isimlerden birisi de partinin geçmiş dönem ilçe kadın kolları başkanı olan Menşure Aybek oldu. Aybek gazetemize yaptığı açıklamada belediye meclis üyeliği yoluna, “Yolumuz Atatürk’ün Yolu, Sevdamız Uzunköprü” mottosu ile çıktığını vurguladı.
Yaşadığı ilçeye faydalı siyaset üretmek adına bu kararı aldığını ifade eden Aybek, siyasi tecrübesi ile Uzunköprü’ye katkı sunmak için çalışacağını ifade etti. Aybek gazetemize yaptığı açıklamasında, “Cumhuriyet Halk Partisi Uzunköprü Belediye Meclis Üyeliği Aday Adayı Yolumuz Atatürk'ün Yolu. Sevdamız Uzunköprü. Emeğimiz Var. Sözümüzde olmalı. Samimiyiz çünkü kendimiz için değil bu memleketin taşına, toprağına, demokrasisine, Cumhuriyetine, bayrağına her şeyine sahip çıkmak adına siyaset yapıyoruz Kim ne derse desin yapmaya devam edeceğiz” dedi. Aybek bir kadın siyasetçi olarak 5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 89. yılına ilişkin yaptığı değerlendirmede ise, “Avrupa’da birçok ülkede kadınlar bu haktan mahrum iken Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Kadınına verdiği değeri gösteren bu tarihi devrim için hem Ata’mızın ulu şahsına hem de bize bu cennet vatanı savaş meydanlarında sırtında bebeği ile cephane taşıyarak emanet eden Kahraman Türk Kadınlarımıza bir kez minnetimi sunuyorum” dedi.
NE ARAMIŞTINIZ ?
ÇOK OKUNANLAR
-
Kupa Canavarı Uzunköprü Masterler!
04 Tem 2024 -
Uzunköprü’de Böyleleri Barınmamalı! Ay Yıldızla Zorunuz Ne?
27 Haz 2024 -
Çocuklarıyla girdikleri sınavda üniversiteyi kazanan kadınlar mezuniyet sevinci yaşadı
30 Haz 2024 -
Hasatta sona yaklaşılan Trakya'da buğday üreticisi verimden memnun
02 Tem 2024 -
Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 5 zanlı yakalandı
18 Tem 2024 -
Tekirdağ'da plastik atık geri dönüşüm tesisinde çıkan yangın söndürüldü
18 Tem 2024
ÇOK YORUMLANANLAR
-
Köy Kanununa Günümüzde Kim Uyuyor? Kim Denetliyor?
27 Haz 2024 -
UZO Bir Kez Daha Uyardı, “Herkes Önlemlerini Alsın”
27 Haz 2024 -
Ayçiçekleri Yağmur Bekliyor
27 Haz 2024 -
Edirne'de "dur" ihtarına uymayan alkollü ve ehliyetsiz sürücü kovalamaca sonucu yakalandı
27 Haz 2024 -
Uzunköprü’de Böyleleri Barınmamalı! Ay Yıldızla Zorunuz Ne?
27 Haz 2024 -
Kahraman Şehidimiz Doğduğu Köyde Anıldı
27 Haz 2024
Son Yorumlar
- Halil Sert son yolculuguna ugurlandi: Çok çok kıymetli bir insandı ve Çok başarılı bir müdürüydü keskin nişancıydı. Allah gani gani rahmet...
- "Kırklareli için yolumuzda emin adımlarla yürüyoruz": Kesimoğlu geçen seçimde haksızlığa uğrayıp bağımsız olunca oyumu ona vermiştim. Bu defa sen hem de ...
- Aday Dermenci, partililerle kahvaltıda bir araya geldi : Hayırlısı olsun inşallah kazanırsın ...
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol