Avrupa Birliği’nden Aslan Payı Kırklareli Üniversitesine

2019 yılı Avrupa Birliği Projeleri kapsamında, Kırklareli Üniversitesi’nin yürütücüsü olduğu “Open and Distance Education for Palliative Care at Home” isimli “KA204 Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Avrupa Birliği Projesi”, onaylanan projeler içinde en yüksek bütçeyi alarak, kabul edildi. Proje kapsamında hastalarına bakmak durumunda olan hasta yakınlarına verilen eğitimlerin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Kırklareli Üniversitesi’nin “KA204 Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Avrupa Birliği Projesi” kabul edildi. Projede, palyatif bakım hizmeti veren yetişkinlere ve hastalarına bakmak durumunda olan hasta yakınlarına eğitim vermek, hasta bakımı alanında profesyonel faaliyet gösteren bireylerin yaşam boyu öğrenme ilkeleri bağlamında bilgilerini yenilemek ve iş hayatlarını kolaylaştırmak adına uzaktan ve açık erişim kamuoyu eğitim platformunun geliştirilmesi hedefleniyor.
“Unuttuysan Tıkla”
projesi ile Alzheimer hastalığının ilerlemesinin önüne geçilecek
Ayrıca KA204 Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Avrupa Birliği projeleri kapsamında “Unuttuysan Tıkla” isimli, Kırklareli Üniversitesi’nin ortağı olduğu proje başvurusu da kabul edildi.
Bu projede de, Alzheimer hastalığının erken döneminde hastalığın ilerlemesini azaltacak mobil uygulamalar geliştirilmesi, aileler için rehber kitap yazılması, gençlerin bilgi ve farkındalığının arttırılmasına yönelik çalışmalar planlanıyor.
Diğer kabul edilen projeler
Aynı zamanda Kırklareli Üniversitesi tarafından yürütülen; KA103 Erasmus+ Ana Eylem 1 Yükseköğretim için Bireylerin Öğrenme Hareketliliği, Program Üllkeleri ile Hareketlilik, KA107 Erasmus+ Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği - Program Ülkeleri ile Ortak Ülkeler arasında Yükseköğretim Öğrenci ve Personel Hareketliliği, KA108 Erasmus+ Yükseköğretim için Bireylerin Öğrenme Hareketliliği, Program Üllkeleri ile Hareketlilik - Ulusal Hareketlilik Konsorsiyumları Avrupa Birliği Projeleri de kabul edildi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol