Atıl durumdaki okul binalarını değerlendirin

Kırklareli Valisi Osman Bilgin Başkanlığında Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde Halk ve Muhtarlar Toplantısı düzenlendi. Toplantıda köylerde atıl durumda bulunan okul binalarına değinen Vali Bilgin, bu binaların mutlaka sosyal ve kültürel amaçlı değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin Başkanlığında, 09 Temmuz 2019 Salı günü Lüleburgaz Prof Dr.Nejdet Tekin Gençlik Merkezi’nde “Halk ve Muhtarlar Toplantısı” gerçekleşti.bn Gerçekleşen toplantıda, muhtarların köylerini ilgilendiren önem arz eden proje konularını dinleyen Vali Bilgin projeler ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Vali Bilgin ayrıca,yaklaşan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili de konuşarak, “Her şeyden önemlisi Aziz Türk Milletinin geleceği ve Türk Bayrağının göklerde dalgalanmasıdır” dedi.
Kullanılmayan okul binalarını değerlendirin
Toplantıda köylerdeki atıl durumda olan okul binalarının değerlendirilmesi gerektiğine de işaret eden Vali Bilgin, bazı muhtarların kendilerine gelerek bu binaları kullanmak istediklerine dair başvuruda bulunduklarını belirterek, “Zaten size kullandırmak için veriyoruz. Buraları kültür merkezi olarak kullanın, sosyal merkez olarak kullanın, millet kırathanesi olarak kullanın. Kullanın da, nasıl kullanacaksanız kullanın. Burada amaç şu, biz diyoruz ki Valilik olarak, köylerdeki atıl durumda olan, kapalı olan okul binalarını köyünüzün ihtiyaçları doğrultusunda kullanın. Biz şu an tüm köylere muhtarlıklara ofis yapıyoruz. Mesela biten yerler var. Bu yerleri de muhtarlık ofis yeri yapabilirsiniz. Muhtarlık ofisi olanlar kütüphane yapabilir. Sosyal Merkez yapabilir. Yani oralarda bir şey yapın, boş kalmasın orası değerlendirmek lazım” dedi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol