“Allah’ın emri Peygamberin kavli ile”

Sevgi Evlerinde yetişip hayata yeniden tutunan Yeter Çelik'in kız isteme töreninde Kırklareli Valisi Osman Bilgin kız tarafı, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş ise damat tarafı oldu. Kız isteme merasimi ile birlikte Gelin Yeter Çelik ve Damat Nasuf Atak’ın söz yüzükleri takıldı. Vali Osman Bilgin ve Eşi İlknur Bilgin, gelin Yeter Çelik ve Damat Nasuf Atak'a ömür boyu mutluluklar dilediler.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin ve eşi İlknur Bilgin, 05 Nisan 2019 Cuma günü, 7 yaşında annesinin vefat etmesi üzerine devlet koruması altına alınan ve 11 yıl Sevgi Evleri’nde yetişip hayata yeniden tutunan Yeter Çelik'in kız isteme törenine katılarak söz yüzüklerini taktılar. Vali Osman Bilgin ve Eşi İlknur Bilgin, gelin Yeter Çelik ve Damat Nasuf Atak'a ömür boyu mutluluklar dilediler. Aile Danışma Merkezi’nde düzenlenen kız isteme ve söz merasiminde, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, damat tarafı adına genç kızı, Vali Osman Bilgin 'den istedi. Kız isteme merasiminin ardından Yeter Çelik, misafirlere ve damada kahve ikram etti. Damadın kendisine ikram edilen "tuzlu kahve"yi içerken yüzünü ekşitmesi misafirlerin gülümsemesine neden oldu.Ardından Vali Bilgin ile eşi İlknur Bilgin, çiftin söz yüzüklerini takarak kurdeleyi kesti. Üzerinde çiftin isimlerinin yazılı olduğu pasta kesilerek hatıra fotoğrafı çekildi. Vali Osman Bilgin burada, Türkiye'nin sosyal politikalar alanında dünyada birinci ülke olduğunu ifade etti. Genç çifte anne ve babalık yapmaya çalıştıklarını anlatan Vali Bilgin, "Şimdi kızımız bizim için çok değerli. Okul bitene kadar devletimiz her daim yanında kalmış. En önemli olan aile birliğini daim ederek ömür boyu bir yastıkta kocasın. Yüce Allah genç çiftlerimize ömür boyu sağlık ve mutluluk nasip eylesin. Bizler her daim yanlarındayız. Kızımızın burada yetişmesinde emeği geçen kurum yöneticilerini tebrik ediyorum" dedi. (Kırklareli Valiliği)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. iyiliği iyiler başlatsalar 09 Nisan 2019 Salı 14:21:09

    Allah ve peygamberi yoluyla vazedilen "yüksek ahlâk" ve onun yegane ve gerçek uygulaması laik yurttaşlık ile teori ve pratikte ters düşenler içi boş dini motifler ile kirli işlerini ve yüzlerini gizlerlerse de hiç değilse yeni evlilerin mutlu geleceği umudunu temiz kişilerin başlatacağı düzenlemelere bıraksalar...

  2. yorumcu aga nefes al yorum yazarken. sakinleş azcık. önce ne dediğini kendin anla.

  3. biraz türkçe öğren de yaz 13 Nisan 2019 Cumartesi 13:03:23

    Kafanı kumdan çıkarıp ülke-milletin siyasi yağmacılar ve dinci dinsizlerce ne hale sokulduğunu görüp bunların kutlu evlilk kurumunu propaganda malzemesi yapmasına karşı çık sen!

  4. Önce sen Türkçe öğren. "T" harfini büyük yaz mesela. İnsanlara "dinci dinsizler" gibi çirkin kelimeler kullanma. İnsanların Allah katındaki yerinin karar vericisi sen değilsin. Bu haberde güzel bir hikaye var ve sen buna bile kör siyasi ve felsefi saplantılarınla "tü ka ka" demişin. En azından "gölge etme başka ihsan istemem" derler adama. Bu arada yorumları onaylayan sayın editör arkadaşım. Ya sen insanlara "dinci dinsizler" gibi bir ithamda bulunulan bir yoruma nasıl müsade edersin ?