Ali Fuat Şeker “Biz bir zincirin halkalarıyız”

Kırklareli Defterdarlığı’nın Vergi Haftası dolayısıyla gerçekleştirdiği etkinlikler devam ediyor. Bu etkinlikler kapsamında Defterdarlık olarak, Kırklareli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ali Fuat Şeker ve yönetimine bir ziyarette bulundular. Oldukça samimi bir havada geçen ziyarette taraflar vergilerin önemi ile Kırklareli ve Bölge ekonomisi hakkında istişarelerde bulundular.

2 Mart Cuma günü gerçekleşen ziyaret, Kırklareli Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı’nda yapıldı. Ziyarette; Kırklareli Defterdarı Mehmet Durusoy, Kırklareli Esnaf Odaları Birlik Başkanı Ali Fuat Şeker, defterdarlık ve birlik yetkilileri hazır bulundu.
“Bizler küçük esnaflar olarak vergimizi ödemek için mücadele ediyoruz”
Ziyaret sırasında konuşma gerçekleştiren Kırklareli Esnaf Odaları Birlik Başkanı Ali Fuat Şeker, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Şeker, “Sayın Defterdarıma ve heyetine ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Vergi Haftalarını da kutluyorum. Biz ve kendileri bir zincirin halkalarıyız. Bizler küçük esnaflar olarak vergimizi ödemek için mücadele ediyoruz. Bizler devletimize, milletimize, vatanımıza hizmet etmek için daima hazırız. Vergi ödemek bana göre kutsaldır. Bizler de üzerimize düşen sorumluluğu daima yapmaya hazırız. Bir kez daha Vergi Haftalarını kutluyorum” diye konuştu.
“İnşallah bundan sonraki Vergi Haftalarını da birlikte kutlarız”
Konuşma gerçekleştiren bir diğeri isim ise; Kırklareli Defterdarı Mehmet Durusoy oldu. Durusoy, “Bu sene 29.Vergi Haftamızı kutluyoruz. 1990 yılından itibaren Vergi Haftası Etkinlikleri yapılıyor. Vergi Haftası’nın amacı toplumun tüm kesimlerine vergiyi ödeme alışkanlığını oluşturmak ve verginin önemini anlatmak. Vatandaşlarımızın vergiye gönüllü olmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Bu hafta kapsamında değişik etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Oda ziyaretlerimiz de bu etkinliklerden biri. Bu çerçevede Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanlığı’na bir ziyarette bulunduk. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz, bizlere her konuda yardımcı oluyorlar. Vergi konusunda bilinçli olduklarını görüyoruz. Kendilerine çalışma hayatlarında hayırlı işler ve bol kazançlar diliyoruz. İnşallah bundan sonraki Vergi Haftası’nda da aynı şekilde birlikte kutlarız” dedi. Konuşmaların ardından taraflar Kırklareli ve Bölgedeki ekonomik gelişmeleri değerlendirdiler.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol