Afrin şehitleri için hatıra ormanı

13 Nisan Cuma günü Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın birey, aile ve toplum refahını artırmak amacıyla Kırklareli Üniversitesi Kayalı Yerleşkesinde bulunan Göktan Özüpek ve Afrin Şehitleri Hatıra Ormanına 50 adet zeytin fidanı ve 250 adet çam fidanı dikildi. Saat 15.30’da başlayan ağaç dikme etkinliğine Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Kırklareli Aile Sosyal Politikalar Müdürü Mehmet Karaman, Şehit Göktan Özüpek’in ailesi, üniversite öğrencileri ve personeller katıldı.
“Canım oğlum Göktan Özüpek ve Afrin şehitlerimizi burada anacağız”
Gerçekleşen etkinlikte konuşan şehit Göktan Özüpek’in annesi sevim Özüpek proje sayesinde hem Afrin şehitlerinin hem de oğlunun adını burada anılacağını dile getirerek herkes’e teşekkür etti. “Gerçekten çok güzel bir proje olmuş. Hem oğlum Göktan Özüpek’i hem Afrin şehitlerimizin anısına yapmış olduğunuz bu çalışma gerçekten duygulandırdı. Zeytinin anlamı dostluk hepimize hayırlısı olsun. Oğlumun adı burada da yaşayacak. Tüm şehitlerimizin adına ve canım oğlum Göktan’ımın adına bu güzel ve özel günde çok duygulandım, çok gururlandım” dedi.
“Göktan Özüpek ve Afrin Şehitleri Hatıra Ormanında 50 zeytin ağıcı, 250 çam
ağıcı diktik”
Gerçekleşen programda zeytin ağıcı, 250 çam ağıcı dikildiğini belirten Kırklareli Aile Sosyal Politikalar Müdürü Mehmet Karaman gelen öğrenci ve konuklara da teşekkür etti. “Bu gün burada Aile Sosyal Politikalar bakanlığımızın birey, aile ve toplum refahını artırmak amacıyla düzenlemiş olduğu “Okul destek Projesi” kapsamında Kırklareli Üniversitesi, Orman Genel Müdürlüğü ile birlikte Kırklareli Üniversitesi’nde Göktan Özüpek ve Afrin Şehitleri Hatıra Ormanında 50 zeytin ağıcı, 250 çam ağıcı diktik, öğrencilerimiz ile birlikte. Güzel bir proje olduğuna inanıyorum. Biz ilerisini düşünüyoruz. 20 yıl sonrayı düşünün bir çoğumuz burada olmayacak. Buraya yeni gelen çocuklar diyecekler ki ne alaka zeytin ağcı burada. Hem şehitlerimizi hem de Göktan Özüpek kardeşimizin hatırası kalsın diye seneler sonrasını düşünerek böyle bir proje gerçekleştirdik. Sayın Rektörümüze çok teşekkür ediyorum. Bizlere koskoca kampüsü açtı. Gelen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu gün burada bizim çocuklarımızda bulunuyor. Çocuklarımız bizlere soruyor neden zeytin ağcı diye bizde çocuklarımıza bahsettik dostluğu, barışın sembolü olduğunu” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Göktan Özüpek ve Afrin şehitleri için dualar edildi. Ardından ağaç dikimi başladı.
Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet
Selim Kiraz’ın Anısına 2000 Fidan
Toprakla Buluştu…
Öte yandan Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, 11 Nisan 2018 Çarşamba günü, Kırklareli Üniversitesi Kayalı Yerleşkesi’nde, Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz anısına Hatıra Ormanı Fidan Dikme etkinliğine katıldı.
Gerçekleşen törende yapılan açılış konuşmalarının ardından Kırklareli Üniversitesi Kayalı Yerleşkesinde 2000 fidan toprakla buluştu. Programa Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider, Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Bülent Şengörür, Kamu Kurum Kuruluş Amirleri, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. dünyanın her işi ayandır gökyüzüne 16 Nisan 2018 Pazartesi 06:08:00

    Salt Afrin şehitleri seçimi yerine Ulusal Kurtuluş Savaşı şehitlerinden başlayıp günümüze değin ki şehitler ormanı olarak bir doğru ve hakkani isimle ölümsüzler ormanı oluşturun. Oradaki herbir fidan-ağaç şehitlerin tümünün anısı olsun. Şehitler ki semadan iner ziyaret ederler herbiri orada kendinin de temsil olduğunu kıvançla bulsun.