AK Parti İl başkanlığı suç duyurusunda bulundu

AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı, bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettikleri iddiası ile Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu. AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, ilçe başkanları ve il yönetim üyeleri Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunurken, Başkan Çiler yaptığı konuşmada olayın sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi.

Program konuklarının da hakarete sessiz kalarak ortak olduğunu belirten AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, "CHP’nin adeta yayın organı haline gelen Tele 1 ekranlarında sistematik olarak partimize, Genel Başkanımıza ilke, ahlak, hukuk tanımayan hakaretamiz ifadelerle en ağır saldırılar gerçekleştirilmektedir. 14 Ocak’ta, Uğur Dündar’ın moderatörlüğündeki programa CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve sözde gazeteci Sedef Kabaş konuk olmuştur. Bu programda Kabaş, AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu defa hiçbir şekilde tahammülü mümkün olmayan ağır bir hakarette bulunmuştur. Daha öncesinde değişik zamanlarda ağır hakaretlerde bulunmuş program konukları da bu hakarete sessiz kalarak ortak olmuşlardır. Ülkemiz, son yirmi yıldır diplomasiden askeri hamlelere, sanayiden teknolojiye, sağlıktan adalete yaptığı devrimsel kalkınma hamleleri ile tarih sahnesinde kutlu yürüyüşüne devam etmektedir. Yapılan kalkınma hamleleriyle prangalarından kurtulan ülkemiz itibar kazanmış; bölge coğrafyasında ve uluslararası arenada söz sahibi bir ülke konumuna gelmiştir" dedi.
Milletimizin değerlerinin karşısında durmak muhalefet olmak değildir
“Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin değerlerinin karşısında durmayı muhalefet yapmak zanneden bu aciz zihniyet, bir kere daha kendisini göstermiştir” diyen Başkan Çiler, "Bu büyük başarıda en büyük pay hiç şüphesiz Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a aittir, Siyasete girdiği yıllardan bu yana, muhalefete sayısız mağlubiyet yaşatan, halkın teveccühüyle seçimler kazanan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu zaferlerini hazmedemeyen ’hazımsız güruh’ sistematik ve gözü dönmüş bir şekilde saldıranlar düzenlemeye devam etmektedir. Ülkemiz, bir yandan son yirmi yılda gerçekleştirdiği yoğun kalkınma hamleleri serüvenine devam ederken; bir yandan da maalesef dünyanın hiçbir ülkesinde görülmeyecek kadar düşük seviyede bir muhalefet anlayışının engellemeleriyle karşı karşıya kalmaktadır. Bu seviyesi düşük muhalefet anlayışı; ülkemizin içeride ve dışarıda menfaatinin her daim karşısında yer alarak toplumsal huzurumuza kastedecek hiçbir fırsatı kaçırmamakta ve gizli açık her türlü ihanet şebekeleriyle ortak hareket etmekten imtina etmemektedir. Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin değerlerinin karşısında durmayı muhalefet yapmak zanneden bu aciz zihniyet, bir kere daha kendisini göstermiştir" diye konuştu.
Sonuna kadar takipçisi olacağız
AK Parti teşkilatları olarak Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını kaydeden Başkan Çiler, "Söyleyecek sözü olmayan çaresizler, ya küfürler savurur ya tehdit ve hakaretlerde bulunur ya da saldırıya geçer. Şundan emin olabilirsiniz, siz saldırdıkça biz liderimizi daha çok seviyoruz, ona daha sıkı sarılıyoruz. Siz saldırdıkça, Büyük Türkiye’nin Büyük Lideri’nin açtığı yolda devamı eden yürüyüşümüzü daha kararlı sürdürüyoruz. Basın ilke ve ahlakına saygı duymayan zavallı sözde gazeteci Kabaş’ın, tek misyonu AK Parti ve Cumhurbaşkanımıza nefret kusmak olan bu televizyon kanalında liderimize yaptığı hakaretleri asla kabul etmiyoruz. Bu ülkeye hizmet etmekten başka derdi ve tasası olmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. Milletin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmek gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır. Hiçbir akl-ı selim sahibi, hakareti ifade özgürlüğü olarak nitelendiremez. Cumhurbaşkanımızı hedef alan bu çirkinliği, anti demokratik ve faşizan sözleri şiddetle kınıyoruz. AK Parti teşkilatları olarak Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ve bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağız" şeklinde konuştu. (H.M.Taner)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Keser döner keseni keser...

  2. Dilkoparacakların kafaya kurşun sıkacakların 50 komşusunun ölüm listesini hazırlamış olanların da söyledikleri...

  3. MİKROBA MERHAMET HASTAYA MERHAMETSİZLİKTİR!!! TENKİT ŞUURU OLUŞMAMIŞ AKLEN FAKR RUHEN ACZ DEREKESİNDE YUVARLANIP DURAN TİPLER... BİR DE MİLLETE TAKİYYECİ DERLER KENDİLERİ GAZETECİLİK TAKİYYESİ İLE İSTEDİKLERİ GİBİ AT KOŞTURABİLECEKLERİNİ ZANNEDERLER ŞAMARI YİYİNCE DE ANIRA ANIRA AĞLARLAR... İNSAN KOKUCUYLA GEZERSE GÜZEL KOKAR KÖRÜKÇÜYLE GEZERSE İS KOKAR... İŞTE HASSASİYET SAHİBİ ANADOLU İNSANI VE DİĞER YANDA YILLARIN KAYBEDENLERİ OLARAK PİSLİKTEN ÇİRKEFLİKTEN ŞİRRETLİKTEN BESLENEN LAFTAN ANLAMAZ KELOĞLANLAR...