AK Parti iftar sofrasında bir araya geliyor

AK Parti Kırklareli Teşkilatı tarafından düzenlenen sokak iftarları devam ediyor. 30 Mayıs Çarşamba akşamı Kocahıdır Mahallesinde   gerçekleşen iftar programında AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz’ın eşi Ebru Minsolmaz Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Aslı Karakahya, AK Parti İl Teşkilatı ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Adalet ve Kalkınma Partisi sokak iftarlarına devam ediyor. Bu kapsamda son olarak 30 Mayıs Çarşamba akşamı Kocahıdır Mahallesinde bir iftar programı gerçekleşti. Gerçekleşen iftar programında ezanın okunması ile dualar eşliğinde açılan oruçlar ve bol bol sohbet vardı. İftar programı hakkında konuşan AK Parti Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Aslı Karakahya bu yıl oruçların kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, “Bu akşam vatandaşlarımız ile birlikte iftar yapmaktan dolayı son derece mutluyuz. Bu mübarek ramazan akşamında bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Bu çorbanın tadını tuzunu getiren kardeşlerimizin varlığıdır. Biz bu organizasyonu her yıl gerçekleştiriyorduk ancak bu yıl seçimler dolayısıyla farklı da bir anlam taşıyor” dedi.
“Müslümanların üzerinde büyük         oyunlar oynanıyor”
 AK Parti’nin dünyadaki mazlum halk-
lara yardım eli uzattığının ve ümmetin son umudu olduğunun altını çizen Karakahya sözlerine şöyle devam etti, “Dünyada Müslüman olsun olmasın mazlum halklara en fazla yardım eden ülkeyiz. Mazlumun yanında olmalıyız. Mazlumun ahını alırsak kesinlikle her türlü cezasını çekeriz. Yanı başımızda Suriye’de olanları ve ilk kıblemiz Kudüs’ün ne amaçlara alet edildiğini görüyoruz ve kendini dünyanın polisi sananların yol açtığı katliamlara tanık oluyoruz. Her yıl bu mübarek aylarda bu tip haberler almamız tesadüf eğil diye düşünüyorum. Dünyadaki bazı güçler İslam coğrafyasının ve Müslümanların üzerinde büyük oyunlar oynuyor. Bu oyunları bozacak ise kuşkusuz AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’dır.”
“İnsanların hep birlikte bir araya gelip iftar yapması bizler için çok önemli”
Ramazan ayının kendileri açısından çok önemli olduğunun altını çizen Karakahya, “Ramazan ayında sahurdan akşam ezanına kadar oruç tutuyoruz ve Allah’a yakın olmaya çalışıyoruz. Ama onun yanında da Ramazan ayının sembolleri ve bazı alışkanlıklarımız var, bu alışkanlıklarımızın başında toplu iftarlar geliyor. Günümüzde yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla, erkeğiyle ve çocuğuyla birlikte olduğumuz anlar çok fazla değil. Böylesine bir mübarek akşamda oruç tutan ve tutmayan insanların hep birlikte bir araya gelip iftar yapması bizler için çok önemli. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum ve Allah onlardan razı olsun” dedi.
Ardından AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz’ın eşi Ebru Minsolmaz selamlama konuşması yaptı. Ebru Minsolmaz konuşmasında, “Bu güzel ramazan akşamında sizlerle beraber olmaktan çok mutluyum. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi daim etsin inşallah. Ramazan ayınız mübarek olsun” şeklinde konuştu.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol