AK Parti Teşkilatından SODAM’a ziyaret

Kırklareli Sosyal Dayanışma Merkezi(SODAM) tarafından açılan
kurslara her geçen gün ilgi artarak devam ediyor.

Kırklareli Sosyal Dayanışma Merkezi(SODAM) tarafından açılan kurslar için 4 Aralık Pazartesi günü AK Parti Milletvekili Selahattin Minsolmaz ve eşi Ebru Minsolmaz, AK Parti İl Başkanı Alper Çiler, İlçe Başkanı Can Cafer Toklucu, İl Kadın Kolları Başkanı Aslı Karakahya, İl Gençlik Kolları Başkanı Bahadır Kovankaya ziyarette bulundu. 

Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Selahattin Minsolmaz ziyaret esnasında şu sözleri sarf etti “SODAM’nde okuma yazma kurslarının yanı sıra kadınların ve dezavantajlı durumdaki vatandaşlarımızın iş yaşamına kazandırılmasını sağlamak amacıyla farklı kurslar açılmakta ve kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verilmektedir. SODAM tarafından bu yıl içerisinde; okuma -yazma, İŞKUR destekli dikiş (sanayi makinesi ), aşçı yardımcılığı,ahşap boyama,şiş örgü ve hasta bakım kursları açılmıştır. Merkezimizde 3-5 yaş arası çocuklarımız için kreş bulunmakta, anneleri kursa katılan çocuklara öğretmenlerimiz tarafından kreş hizmeti verilmektedir”
“15 günde bir Halk Sağlığı ile ilgili bir seminer düzenlenecek”
SODAM tarafından 15 günde bir Halk Sağlığı ile ilgili bir seminer düzenlenmekte, halkımızın katılımı yoğun olmaktadır.
Kursiyerler için İŞKUR vasıtası ile hem iş bulma imkanı sağlanmakta hem de SGK primleri ödenmektedir. Ayrıca kursiyerlerimizin topluma kazandırılması hedefi çerçevesinde sinema ve Kültür gezileri organize edilmektedir. SODAM Koordinatörü Filiz Çalışkan’a başarılarının devamını diliyorum” dedi. Ziyaretten memnun kaldığını belirten SODAM Koordinatörü Filiz Çalışkan teşekkür etti.
“İŞKUR destekli”
Avantajları ve kurs hakkında bilgi veren SODAM Koordinatörü Filiz Çalışkan “Dezavantajlı, durumu olmayan vatandaşlarımıza okuma -yazma kursu, İŞKUR destekli dikiş kursu(sanayi makinesi )aşçı yardımcılığı kursu, ahşap boyama kursu,şiş örgü kursu,hasta bakım kursu
3 -5 yaş çocukları da kreşimiz var öğretmen eşliğinde anneleri kursa çocukları da aynı binada kreşe, anneleri İŞKUR’dan para da kazanıp sağlık sigortaları ödenecek Halk sağlığı dan 15 gün de bir seminer verilecek
Kursiyerleri topluma kazandırmak hedefimiz. Sinemaya götüreceğiz 15 günde bir kültür gezileri yapacağız” dedi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol