AK Parti Muhtarlarla Buluştu

AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıya İl Başkanı Alper Çiler, Ak Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Mücahit Murat Şahin, AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Tuzcu, Lüleburgaz Köy ve Mahalle İdareleri Muhtarlar Derneği üyesi muhtarlar katılım sağladı.

Gerçekleşen kahvaltılı toplantıda konuşma yapan Vekil Selahattin Minsolmaz Lüleburgaz’la ilgili sorunlara değindi.Minsolmaz açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Lüleburgaz’da çok konuşulan dere ıslahı meselesi vardı, Mimar Sinan köprüsünün ve tadilatı.
Turgutbey yolundan başlayıp Adil’in Dutluğu olarak bilinen bölgeye kadar o bölgenin tamamı dere ıslahı yapılacak. Bununla ilgili teknik işlemler bitti ama bir tasarruf tedbirleri süreci oluştu, başlanmayan kamu yatırımlarına başlamama kararı aldık. Yoksa derenin yapılmasın vazgeçilmedi. Bu sadece Lüleburgaz için değil, herhangi bir il için de geçerli. İhale edilmiş bile olsa kazma vurulmadıysa durduruldu. Çünkü öncelikle başlanmış işler bitsin. Lüleburgaz Deresi ıslahı yapılmadı, vazgeçildi gibi bir düşünce olmasın. Derenin ıslahı da yapılacak, köprünün restorasyonu da yapılacak” dediÖzellikle çevre yolu konusunun Lüleburgaz’ın en önde kalan sorunlarından birisi olduğunu bildiklerini ifade eden Ak Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz “Çevre yolu 6 Eylül 2021’de projesi onaylandı. Lüleburgaz, çevre yolu yapılmayan tek ilçe değil. Lüleburgaz Trakya’da çevre yolu ilk yapılan ilçe.

Onu karıştırmamak lazım. Tüm hükümetler nezdinde en değerli ilçelerden bir tanesi. Çünkü E-5 aksı merkezinden geçiyor. Trakya’nın merkezinde, tarımı var, sanayisi var, ticareti var. Şu an üzerinden geçtiğimiz E-5 karayolu bir zamanlar Lüleburgaz’ın tarlalarından geçen çevre yoluydu. Buna rağmen Lüleburgaz’ın yeni çevre yolu projesi 9’uncu ayda onaylandı, projesinde bir süre beklendi sebebi de şu; aynı anda Lüleburgaz’ın hızlı trenle tanışması ve hızlı tren istasyonunun AVM ile Durak Mahallesi arasında yapılması gündeme geldi. Birbiri ile aynı zamanda kesişen önemli projelerde birbirleri ile bağlantıları çok önemli.
Bu arada Lüleburgaz Belediyesi de bu bölgenin imar planını yapmaya başladı. Yani imar planı çalışması, hızlı tren projesi ve çevre yolu projesi üçü beraber yürümek zorunda kaldı. Yani bir yandan düğün yapıyorsunuz, bir yandan tarlaları ekiyorsunuz bir yandan da çocuklar okula başlıyor. Hiçbirinden vazgeçemiyorsunuz. Hükümetimiz döneminde en başarılı olduğumuz iki alan var, ulaşımda bugüne kadar hemen hemen her alanı tamamladık, ilk fırsatta da E-5 yolunu Alpullu üzerinden Hayrabolu’ya oradan da direk olarak Tekirdağ limanına bağlayan yolun dublesini yapacağız. Pınarhisar-Lüleburgaz arasındaki yol çok önemli, çünkü malzeme yoğun olarak oradan taşınıyor” dedi. (E.Yıldırım)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Onları politize edip örgütleyerek mi sizleri yakında indirecek sersefil ettiğiniz milletin akıllarını çelmelerini bekliyorsunuz muhtarlardan? Muhtarlar mı sofrasında aş evinde yakıt önlerinde yarın olacak milletin?