AK Parti Kırklareli Milletvekili Adayları Aday Tanıtım Toplantısındaydı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aday Tanıtım Toplantısı Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıda AK Parti Kırklareli Milletvekili Adayları Selahattin Minsolmaz, Volkan Göç ve Kadriye Tokat da vardı. Vekil adaylarının yanı sıra AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, AK Parti Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Aslı Karakahya ve AK Parti Kırklareli İl Gençlik Kolları Başkanı Bahadır Kovankaya da hazır bulundu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim beyannamesini açıkladığı toplantıda partinin seçim ve 2023 hedefleri anlatıldı.

24 Mayıs Perşembe günü gerçekleşen toplantıda konuşan  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Milletvekili Adaylarına seslendi. Erdoğan; “Aynı yoldan geçtiğimiz, aynı sudan içtiğimiz, aynı şarkıları söylediğimiz gönüllerimiz ve dualarımız bir olan siz milletvekili adaylarını sevgiyle selamlıyorum. İstanbul’dan Hakkari'ye, Rize'den Hatay'a, İzmir'den Iğdır'a kadar ülkenin dört bir yanında iş yerinde, atölyesinde, bahçesinde, tarlasında helal rızkının peşinde koşan, gönülleri ve duaları kendileriyle beraber olan herkese selamlarımı gönderiyorum. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz, bunun için de eğitimden siyasete her alanda önlerini açtığımız gençlerimizi selamlıyorum" şeklinde konuştu.
“Vakit Türkiye vakti diyerek
yola çıkıyoruz”
24 Haziran seçimlerini yüzde 50’nin çok üzerinde oy alarak kazanmayı hedeflediklerini belirten Erdoğan; “Sizler AK Parti'nin 24 Haziran'da yapılacak seçimlerin milletvekili adayları sıfatıyla milli iradenin temsilciliğine talip olarak bu kutlu yolculuğa çıktınız. AK Parti girdiği her seçimden birinci çıkmış bir partidir. Bizim için yeterli değildir. Meclis'te ülkemizi  hedeflerine ulaştırabilecek bir çoğunluğa sahip olmak için de mücadele ediyoruz. Vakit Türkiye vakti diyerek yola çıkıyoruz. 24 Haziran'da cumhurbaşkanlığı seçimini yüzde 50'nin çok üzerinde bir oyla kazanmayı hedefliyoruz. Milletvekili adaylarımız sizlerle ele ele vereceğiz ve her iki seçimden de yüzümüzün akıyla çıkacağız. Biz seçimlerde milletimiz karşısına hiçbir zaman eli boş çıkmadık. Milletimizin huzuruna hep bir yanımızda önceki hükümetlerimizde yaptıklarımız, diğer yanımızda bir sonraki dönemde yapacaklarımız olduğu halde çıktık. Bu seçimlerde ne yapıyoruz. 6 Mayıs'ta İstanbul'da seçim manifestomuzu açıkladık. Bugün, güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye başlığıyla hazırladığımız seçim beyannamesini yaparsa yine AK Parti yapar diyerek milletin takdirine sunuyoruz” dedi.
“Dikkatle analiz ederek bir yol haritası ortaya koyuyoruz”
Dünyanın ciddi bir değişim içerisinde olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Bugün tüm dünyada her alanda baş döndürücü hızda bir değişim yaşanıyor. Bir yandan teknolojik dönüşümler yaşanırken diğer yandan sosyal ve kültürel alanda yeni eğilimler gözleniyor. Değişimi iyi algılayarak uyum sağlayanlar kazanırken, değişim sürecinde geri kalanlar ise eskisinden çok daha fazla bedeller ödüyor. Biz dünyadaki eğilimleri oluşan fırsatları yeniden şekillenen ilişkileri, dikkatle analiz ederek bir yol haritası ortaya koyuyoruz” ifadelerini kullandı.
“2023'e 5 kala kendimize ufuk çizgisi olarak belirlediğimiz 2053 ve 2071'e de emin adımlarla ilerliyoruz”
Erdoğan seçim beyannamelerini milletin takdirine sunduklarını söyleyerek; “6 Mayıs'ta seçim manifestomuzu açıkladık. Bugün, güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye başlığıyla hazırladığımız seçim beyannamemizi yaparsa yine AK Parti yapar diyerek milletimizin takdirine sunuyoruz. Tüm dünyada baş döndürücü bir değişim yaşanıyor. Bir yandan teknolojik bir yandan da sosyal kültürel olarak değişimler yaşanıyor. Biz dünyadaki eğilimleri, fırsatları yeniden şekillenen ilişkileri dikkatle analiz ederek bir yol haritası ortaya koyuyoruz. Dijitalleşmeye özel bir önem veriyoruz. Dijital Türkiye'nin vaktinin geldiğine inanıyoruz. Ülkemizi 2023'e daha güçlü taşımak için vizyonumuzu daha önce ortaya koymuştuk. 2023'e 5 kala kendimize ufuk çizgisi olarak belirlediğimiz 2053 ve 2071'e de emin adımlarla ilerliyoruz. Gelişmekte olan ülkelerin üzerinde yüksek bir ekonomi sağlayacağız. Dünya ekonomisinden aldığımız payı yüzde 1.5 düzeyine taşıyacağız” sözlerini söyledi.
“24 Haziran’da yeni sistemimiz
hayata geçecek”
Yeni dönemde yeni sistemin hayata geçeceğini belirten Erdoğan; “Vakit Türkiye vakti. Seçim beyannamemizin ikinci kısmını yeni yönetim modeli oluşturuyor. 24 Haziran seçimleri yeni yönetim sistemimizi ilk defa hayata geçireceğiz. Yeni dönemi nasıl ifade ediyoruz. "Güçlü Meclis, Güçlü Hükümet ve bağımsız güçlü Türkiye" bununla yola devam edeceğiz. Türkiye'de Meclis'in itibarı en çok AK Parti döneminde artmıştır. Meclis ile Cumhurbaşkanı ne kadar ahenk içinde çalışırsa Türkiye o kadar kazançlı çıkacaktır. Yeni dönemde Meclis'i daha güçlü bir yere taşımakta kararlıyız. Mevcut sistemle Meclis hükümetin gölgesi altında kalıyordu. Yeni sistemde kanun yapma yetkisini sadece Milletvekillerine verdik. Kararların daha hızla alınacağı daha etkin uygulanacağı yeni sistem ülkemize zaman maliyeti olan sıkıntıları ortadan kaldıracaktır. Yargının bağımsızlığı da önem verdiğimi bir başka husus. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yargıda da darbe kalıntılarını ortadan kaldırmak için gerekli adımları attık” diye konuştu.
“Yeni dönemde de bu mücadelemizi
sürdüreceğiz”
İktidara yürürken milletimize 3 Y ile mücadele sözü vermiştik. Yasaklar, yoksulluk ve yolsuzluktu. Yeni dönemde de bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Ana muhalefetin 15 Temmuz'u diline dolaması utanç vericidir. Bizim bir laiklik tanımımız var. AK Parti laikliği farklı hayat tarzlarının hukuk teminatı altına alınması ve devletin bütün dini inanç gruplarına eşit mesafede durması olarak görüyor. FETÖ başta olmak üzere inançları istismar edenlerle mücadeleyi kararlılıkla devam ettireceğiz. Mahalle ve semt bekçilerini yaygınlaştırarak tüm sokaklarımızı huzurlu hale getireceğiz. Güvenlik politikalarımızı tüm vatandaşlarımızı kapsayacak şekilde uygulayacağız.
“Siyasette gençlerin önünü açan biz olduk”
Seçim beyannamelerinde bir başlığı insan ve toplum başlığında oluşturduklarını belirten Erdoğan; “Eğitimin altyapı eksiğini büyük ölçüde tamamladık. Tüm okullarımızı tam gün eğitime geçebilecek hale gelecektir. Hedefimiz tarihsel, toplumsal ve kültürel gerçeğimize dayalı potansiyelimizin açığa çıkarılmasını sağlayacak, bireyden topluma uzanan eğitim ortamını inşa edebilmektir. Müfredatı çağın gereklerine göre belirleyeceğiz. Siyasette gençlerin önünü açan biz olduk. Seçilme yaşını 18'e düşürerek gençlerinin enerjisini siyasete yansıtmayı düşünüyoruz. Siyasetten bürokrasiye her alanda kadınların etkin birer fert olarak süreçlere katılımını sürdüreceğiz. Çocuklarımızın insani ve ahlaki değerlere sahip bilinçli iyi eğitimli fertler olarak yetişmesini sağlayacağız. Yoksullukla mücadele en başarılı olduğumuz alanlardan biridir. Özellikle emeklilerimize Kurban ve Ramazan bayramlarında biner lira ikramiye vererek onlara önemli bir destek sağlıyoruz.” dedi.
“Türkiye Cumhuriyeti 100. yılına dijital dönüşümünü tamamlamış bir hizmetler sektörü olarak girecektir”
Erdoğan enflasyon sorununu ülkeden çıkaracaklarını söyleyerek; “5.başlığımız istikrarlı ve güçlü ekonomi. Büyümeyi destekleyecek her adımı atmayı sürdüreceğiz. Dijital dönüşüme hız vereceğiz. Enflasyonla mücadele konusunda yeni ve çok ciddi önlemleri seçimden sonra yürürlüğe koyacağız. Enflasyon sorununu ülkemizin gündeminden çıkartmakta kararlıyız. Türkiye Cumhuriyeti 100. yılına dijital dönüşümünü tamamlamış bir hizmetler sektörü olarak girecektir” şeklinde konuştu.
“Boşuna 'One minute' demedik”
Dış politika hakkında da açıklama yapan Erdoğan şu sözleri dile getirdi; “Dış politikada öncü haline getirdiğimiz ülkemizi daha da güçlendireceğiz. BM başta olmak üzere tüm platformlarda mazlumların sesi olmaya devam edeceğiz. Boşuna 'One minute' demedik. Bunlar bizim dış politikamızın eksenini oluşturdu. Stratejik hedefimiz AB üyeliği için kazan kazan esasına göre süreci işletmekten vazgeçmeyeceğiz. ABD ile müttefiklik ruhuna uygun bir ilişki arayışında olacağız. KKTC'yi siyasi ve ekonomik olarak destekleyeceğiz. Filistin kendi topraklarına kavuşana kadar çaba göstermeye devam edeceğiz. Suriye topraklarını tüm teröristlerden arındırılana kadar ülkedeki faaliyetlerimizi devam ettireceğiz.”
“146 proje aslında binlerce proje arasından seçip buraya
koyduklarımızdan oluşuyor”
Projelerden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Seçim beyannamemizin ekinde olan özet bazı projelerimize geliyorum. Bugüne kadar yaptıklarımız ortada. 146 proje aslında binlerce proje arasından seçip buraya koyduklarımızdan oluşuyor. İstanbul'da AKM vardı yıktık yerine Türkiye'nin en önemli bir opera binası yapıyoruz. Önümüzdeki yıl hizmete girecek. Ankara'da Türkiye Uygarlıkla Müzesi adıyla dev bir Külliye kuracağız. Yassıada'yı demokrasi ve özgürlükler adası haline dönüştürüyoruz. Biliyorsunuz Adnan Menderes'in idam fermanını orada yazdılar. Kuzey Marmara Otoyolu'nuın büyük bölümünü önümüzdeki yıl tamamlıyoruz. 29 Ekim'de 3. Havalimanını açıyoruz. Cizre ile Şırnak'ı birbirine bağlayan Cudi tünellerini yakında hizmete açacağız. Kanal İstanbul dünya çapında dev bir proje. Daha önce sözünü verdiğimiz bir proje. Yeni dönemde halledeceğiz. Hızlı tren hatları bir başka önemli projemiz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. koma sona erdi gözleri açıldı milletin 25 Mayıs 2018 Cuma 14:51:27

    Türk milleti kendisine karşı yapılan ani baskın seçim darbesini 'rahmete' çevirip "Apalachin Convention" adet listelerini çöpe atarak Cosa Nostra imparatorluğunu sona erdirmekte kararlıdır.

  2. poşetle aldatış yetti bitti 28 Mayıs 2018 Pazartesi 17:00:40

    Beşerlerin eyleyebildiği her tür şerrin bileşkesinin iktidarı kendine yeten yedi ülkeden birini iflasın-uçurumun eşiğine getirmiş; uyuşturucu kumar fuhuş şehvet rüşvet yalan dolan ve soygun talana bulamış; milyonlarca işsiz eğitimsiz geleceksiz ve çareyen intihardan gayrı seçeneksiz ve dahi sapık bir dinci din ile de dini iğdiş ve aklı vicdanı şuuru dumur edilmiş ve daha doğrusu bunları ettikleri bir millet karşısında gerdan kırıp el etek öperek yine oy dilenen şakilere milletin vereceği cevabı göreceğiz.