AK Parti Halk Toplantısında dertlere çare buluyor

Vatandaşlarla bir araya gelen Kırklareli AK Parti İl Başkanı Alper Çiler, Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Can Cafer Toklucu ve Kadın Kolları Başkanı Aslı Karakahya dert dinliyor, çözüm üretiyor. Vatandaşların isteklerini gerçekleştirmek için var gücüyle çalışan AK Parti Kırklareli Teşkilatı ve Başkan Çiler’e halk da sevgisiyle karşılık veriyor.

 

Vatandaşların sorunlarının dinlendiği,o sorunlara çözüm arandığı Ak Parti Kırklareli İl Başkanlığının haftalık Halk Gününde dün de yoğun bir katılım vardı. Her yaştan vatandaşın katıldığı toplantıda ana gündem maddesi işsizlik sorunuydu. Vatandaşın yüzde 90 oranla işsizlik sorunundan yakındığını dile getiren Çiler; “Vatandaşlarımızla elimizden geldiğince bir araya gelerek onların dertlerini ve isteklerini dinliyoruz. Genel olarak herkes iş sıkıntısı için bize geliyor. Bizde elimizden geldiğince kendilerine yardımcı oluyoruz.

Her zaman dediğim gibi biz burada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım’ı temsilen oturuyoruz. Onlar bu ülke için ne kadar çok çalışıyorlar ülke insanları için nasıl gecelerini gündüzlerine katarak çalışıyorlarsa bizde onların yerelde ki temsilcileri olarak aynı özveri ve ciddiyetle çalışmalıyız.” dedi.

Halktan Büyük Bir Güç Yok

Çiler, göreve geldiği günden bu yana halk toplantılarına devam edildiği dile getirerek, vatandaşlarla birebir ilişki kurarak onları anlayıp isteklerini yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi. Çiler,  “AK Parti olarak elimizden gelenin fazlasını yapmak için uğraşıyoruz. Kırklareli’nde en çok iş sıkıntımız var. Yüzde 90 oranında işsizlik sıkıntısı oluyor. Bunun sorun olmasında ise hem kalifiye insanımızın az olması hem de iş beğenmeme problemi var. Ama elimizden geldiğince vatandaşlara yardımcı olma çabası içerisindeyiz.” diye konuştu. Vatandaşların sayesinde koltuklarda oturduklarını her fırsatta yineleyen Çiler, halktan daha büyük bir güç olmadığını onarlın sevgisinin ve insancının her şeyin üzerinde olduğunu vurguladı. Çiler, “Halka yardımcı olmak istiyoruz, insanlar da bizim samimiyetimize ve kendilerine verdiğimiz değere inandıkları için en önemlisi bize gerçekten güvendikleri için halk toplantılarımız yoğun katılım ile gerçekleştiriliyor.” ifadelerini kullandı.

Çiler, toplantı sırasında Bakan Yardımcısı Orhan Yegin’i arayarak İŞKUR ve TYP (Toplum Yararına Programlar) ile ilgili 2018 döneminde tüm vatandaşların huzurunda destek istedi. Bakan Yardımcısı Yegin de; “İnşallah yeni dönemde yeni projelerimiz olacak” diyerek müjde verdi. Salondaki tüm vatandaşlar alkışlayarak Bakan Yardımcısına teşekkür etti. Bakan Yardımcısı ayrıca “Birlik ve beraberliğimizin daha da anlam kazandığı bu günlerde hepimiz Sn.Cumhurbaşkanımız'ın Millet olarak yanında dik durmalıyız” dedi. Alper Çiler de Bakan Yardımcısı Orhan Yegin’e Kırklareli ile ilgili bugüne kadar vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür etti.

İl Başkanı Alper Çiler’e ve teşkilata karşı büyük sevgi ve minnet duyan vatandaşlar, Başkanım çok çalışıyorsunuz. Herkes değerinizi bilmeli, değerinizi inşallah biliyorlardır.” sözleriyle duygularını ifade ettiler. Sadece merkez ilçeden ziyaretçilerin gelmediği çevre ilçe ve köylerden de vatandaşların katılım gösterdi. Vatandaşlar; “Biz sadece dertlerimizi anlatmak için buraya gelmiyoruz. Buraya geliyoruz çünkü

biliyoruz ki burada bize bir saygı, sevgi ve hürmet var. Burada bizim için çalışan güzel insanlar var. Allah hepsinden razı olsun.” diyerek Halk Günlerinin kendilerini için anlamını anlattılar.

30 Kasım itibariyle 3 yılı dolduklarını hatırlatan İl Başkanı Çiler; “Halkımızla, teşkilatımızla dolu dolu üç yıl geçirdik. 2 seçim, 1 referandum süreci yaşadık. 15 Temmuz hain darbe girişiminde halkımızla omuz omuza sokakları, meydanları doldurduk. Allah herkesten razı olsun” dedi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol